کرمان میزبان رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت بررسی مشکلات واحدهای معدنی

۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۴۸۲۷ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۸۴۰
کرمان میزبان رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت بررسی مشکلات واحدهای معدنی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در سال جهش تولید و به‌منظور رفع مشکلات واحدهای معدن و صنایع معدنی استان کرمان، جمعی از معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت روز سه‌شنبه 7 مرداد ماه با حضور در این استان و بازدید از واحدهای مختلف صنعتی و معدنی از نزدیک با وضعیت و مشکلات آنها آشنا شده و بر پیگیری راهکارهایی جهت حل مشکلات آنها از سوی وزارت صمت تاکید کردند.

بر همین اساس، دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ابتدا با حضور در شهرستان سیرجان از معدن مس چهارگنبد و کارخانه تغلیظ مس این معدن بازدید کرد.

شایان  ذکر است، کانسار رگه‌ای مس چهارگنبد در فاصله 110 کیلومتری جنوب باختری کرمان و در محدوده بخش بلورد شهرستان سیرجان قرارداشته و بیش از 3 میلیون تن ذخیره قطعی با عیار متوسط 1.67 درصد دارد.

در این بازدید که مهندس محمدباقر دری معاون اکتشافات این سازمان نیز حضور داشت، ابتدا از سینه‌کارها و تعدادی از تونل‌های استخراج معدن چهارگنبد و سپس از بخش‌های مختلف کارخانه فرآوری و تغلیظ این معدن بازدید شد و حاضران ضمن آشنایی با مسائل و مشکلات این واحد صنعتی و معدنی راهکارهایی جهت انجام اکتشافات تکمیلی، بهسازی طرح‌های استخراجی و افزایش ایمنی بخش‌های در حال استخراج معدن ارائه و آمادگی سازمان را جهت کمک به این واحد در زمینه ارتقای دانش فنی فرآوری و تغلیظ مس اعلام کردند.

بازدید از معادن کرومیت منطقه آبدشت در شهرستان بافت

در ادامه این بازدید دکتر شهیدی و همراهان وی با استقبال امام جمعه و نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی وارد شهرستان بافت جهت بازدید از معادن کرومیت منطقه آبدشت شدند.

گفتنی است، در منطقه آبدشت قدیمی‌ترین معدن کرومیت ایران در حال بهره‌برداری است و حاضران ضمن بازدید از تعدادی از تونل‌ها و سینه‌کارهای بهره‌برداری و آشنایی با وضعیت زمین‌شناسی و فعالیت‌های اکتشافی انجام شده، از کارخانه فرآوری و سورتینگ این معدن قدیمی نیز بازدید کردند.

بر اساس این گزارش، ضرورت انجام اکتشافات تکمیلی جهت تعیین دخیره واقعی معدن در کنار توجه به ارزش فراوان عناصر فرعی همراه کرومیت و و نوسازی تجهیزات فرآوری این معدن از توصیه‌های مهم به مدیران و کارشناسان شرکت معادن کرومیت اسفندقه عنوان شده است.

شرکت در جلسه مشترک معاونان وزارت صمت، استاندار کرمان و مجمع نمایندگان با فعالان معدن و صنایع معدنی

عصر روز سه‌شنبه نیز دکتر شهیدی و همراهان وی با حضور در استانداری کرمان در جلسه مشترک معاونان وزارت صمت، استاندار کرمان و مجمع نمایندگان این استان با فعالان بخش‌های مختلف معدن و صنایع معدنی حضور یافتند.

گفتنی است، در این سفر آقایان دکتر داریوش اسماعیلی معاون معدنی وزیر صنعت، معدن وتجارت، صادقی نیارکی معاون صنایع و انارکی محمدی معاون مجلس و امور استان‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز حضور داشتند و در جلسه برگزار شده تعدادی از فعالان بخش معدن و تشکل‌های مربوطه دغدغه‌ها و مشکلات خود را مطرح کردند.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز در این نشست ضمن اشاره به فعالیت‌های انجام گرفته توسط سازمان در سال جهش تولید بر ضرورت اختصاص منابع مورد نیاز سازمان جهت تمرکز بر اکتشاف کانسارهای پنهان تاکید کرد.

وی ضمن گلایه از حذف درآمد اختصاصی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از تاثیر منفی این مصوبه بر روی فعالیت‌های اکتشافی سازمان خبر داد و خواستار مساعدت جهت حل مشکل استعلام‌های دو محدوده معدنی در اختیار سازمان شد.

بازدید از اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کرمان

صبح چهارشنبه دکتر شهیدی و همراهان وی نیز از اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کرمان بازدید و از نزدیک در فضایی صمیمی با تک‌تک همکاران دیدار و گفت‌‍‌وگو کرد و در این دیدار ضمن آشنایی با روند فعالیت‌های انجام شده و در دست انجام مرکز کرمان، در جریان مشکلات و درخواست‌های همکاران نیز قرار گرفته و دستورات و رهنمودهایی جهت حل مشکلات و تامین خواسته‌ها ارائه کرد.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور سال جهش تولید معدن مس چهارگنبد کارخانه تغلیظ مس شهرستان سیرجان


نظر شما :