مقایسه عملکرد سال‌های ۹۸ و ۹۹ سازمان زمین‌شناسی کشور: ۳۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف در سال ۹۹ با رشد ۱۵ درصد

۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۴۸۳۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۲۵
مقایسه عملکرد سال‌های ۹۸ و ۹۹ سازمان زمین‌شناسی کشور:  ۳۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف در سال ۹۹ با رشد ۱۵ درصد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، عملکرد این سازمان طی  4 ماهه نخست سال 99 به صورت تجمعی با دوره مشابه در سال 98 مقایسه شد.

بر اساس این گزارش، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در حوزه اکتشاف ذخایر معدنی کشور شامل شناسایی، پیجویی، اکتشاف عمومی و تفصیلی، 110هزار کیلومتر مربع را به عنوان هدف کمی سال 98 مدنظر داشته که تا تیر 98 بالغ بر 26هزار کیلومتر مربع از این مقدار را به نتیجه رسانده  و سال 99 نیز 115هزار کیلومتر را در دستور کار داشته که تا پایان تیرماه 30هزار کیلومتر مربع به نتیجه رسانده که در این بخش 15 درصد رشد مشاهده می‌شود.

در بخش  تهیه نقشه زمین‌شناسی کاربردی در مقیاس­ه‌ای مختلف در خشکی و دریا نیز تهیه 47 ورقه نقشه-گزارش را به عنوان هدف کمی سال98 در نظر داشته که از این مقدار 15 نقشه و گزارش تهیه شد و در سال 99 نیز تهیه 55 ورقه نقشه یا گزارش در دستور کار قرار داشته که تا پایان تیر ماه امسال 17 نقشه و گزارش با رشد 13درصدی به ثمر رسیده است.

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در بخش تهیه نقشه­‌های مهندسی و مخاطرات زمین‌شناختی و زیست‌محیطی (زلزله، ریزگرد، سیل، فرونشست، تغییرات اقلیم‌و...) تهیه 35 ورقه نقشه وگزارش را به عنوان هدف کمی سال 98 در دستور کار داشته که از این مقدار12 نقشه و گزارش تهیه و تولید شده و طی مدت مشابه در سال 99 نیز 15 ورقه نقشه و گزارش را از 30 به عنوان هدف کمی سال 99 با پیشرفت معادل 25 درصد محقق کرده است.

انجام 30هزار کیلومتر خطی به عنوان هدف کمی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در بخش اکتشاف به روش ژئوفیزیک هوایی شامل برداشت، پردازش، تعبیر و تفسیر، مدلسازی و معرفی مناطق امید بخش عنوان شده که 20هزار کیلومتر خطی تا پایان تیر98 محقق شده و در مدت مشابه تا پایان تیر 99 نیز دستیابی به 35 هزار کیلومترخطی را در نظرداشته که با دستیابی به عدد22هزار کیلومتر خطی با رشد10درصدی مواجه شده است.

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تا پایان تیرماه 98 آنالیز 27 هزار نمونه زمین‌شناسی و اکتشافی را به عنوان هدف کمی در نظر داشته که از این مقدار 10هزار نمونه به سرانجام رسیده و طی مدت مشابه آنالیز 15هزار نمونه معدنی تا پایان تیر 99 از 28هزار نمونه به عنوان هدف کمی را به 50 درصد پیشرفت در کارنامه خود دارد.

در بخش پتانسیل‌یابی و ارزیابی ژئوپارک‌­های ایران نیز ثبت یک مورد به عنوان هدف کمی سال 98 و 99 سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور عنوان شده که به لحاظ زمان‌بر بودن این طرح‌ها فعلا در مرحله برداشت داده‌ها قرار دارد.

گزارش تحلیلی مجموعه داده‌های زمین‌شناسی و اکتشافی این عنوان شاخص در سال 98 به مجموع سایر عناوین این سازمان اضافه شده که با توجه به هدف تعیین شده در سال گذشته، در 4 ماهه نخست سال اقدامات لازم جهت جمع‌آوری و گردآوری داده‌ها برای انجام تلفیق، مدلسازی و تحلیل طی ماه‌های بعدی صورت گرفته است. لذا در 4 ماه نخست شاهد خروجی قابل گزارش نبودیم از طرفی در سال جاری نیز موفق به تهیه و تولید 2 گزارش استانی شدیم که در مقایسه با سال گذشته می‌توان رشد 200درصدی را شاهد بود.

 

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مقایسه عملکرد ۹۸ و ۹۹ سازمان


نظر شما :