تهیه نقشه‌های یک بیست و پنج هزارم خراسان رضوی وارد فاز نهایی شد

ردپای پررنگ نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی در استان خراسان رضوی

۱۷ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۹ کد : ۲۴۹۴۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۸۶
ردپای پررنگ نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی در استان خراسان رضوی

پروژه تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی با مقیاس یک- بیست‌ و پنج هزارم در مساحتی بالغ بر 625 کیلومتر مربع در استان خراسان رضوی با محوریت تولید اطلاعات پایه مرتبط با مسایل زمین شناسی شهری، گسل های منطقه، پتانسیل‌های معدنی و آبخیزداری، وارد فاز نهایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این پروژه توسط تیم کارشناسان متخصص در مدیریت زمین شناسی منطقه‌ای این سازمان، با همکاری استانداری خراسان رضوی و فرمانداری شهرستان تربت حیدریه، در پاییز سال 1398 آغاز و تاکنون 3 مرحله از برداشت‌های میدانی و آزمایشگاهی آن به اتمام رسیده است.

از آنجایی که برداشت‌های میدانی این پروژه در مراحل پایانی است، نتایج آن، در قالب 4 برگ نقشه و گزارش زمین شناسی کاربردی با نام های بایگ1، رزگ، تربت حیدریه و آبرود به زودی از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور  منتشر خواهد شد.

 

رضا سلامتی، مدیرکل دفتر زمین شناسی منطقه ای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به عنوان مدیر فنی پروژه و تیم کارشناسی تهیه کننده نقشه ها شامل حمید مصفی، هیراد ندیم، علی اکبر جعفری، میثم کوهپیما و با نظارت علمی رضا کهنسال، هدایت این پروژه را برعهده دارند.

کلید واژه ها: زمینشناسى خراسان رضوى نقشهزمینشناسى


نظر شما :

سیروس اسماعیلی ۲۶ آبان ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۱
خدا قوت همکاران گرامی