آغاز پروژه تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی منطقه شمال ترود-معلمان در استان سمنان به همت مدیریت زمین‌شناسی منطقه‌ای

۲۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۷ کد : ۲۵۰۷۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۶۱
آغاز پروژه تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی منطقه شمال ترود-معلمان در استان سمنان به همت مدیریت زمین‌شناسی منطقه‌ای

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیرکل دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای این سازمان گفت: در راستای تحقق اهداف و رویکرد نوین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و در ادامه تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی، پروژه‌ای شامل دو نقشه با مقیاس یک‌پنجاه هزارم در مساحتی بالغ بر 1250 کیلومتر مربع در استان سمنان با محوریت تولید اطلاعات پایه مرتبط با پتانسیل‌های معدنی مناطق اولویت‌دار، در دستور کار مدیریت زمین‌شناسی منطقه‌ای قرار گرفت.

رضا سلامتی افزود: به دلیل فصل کاری خاص مناطق گرمسیری این طرح از ابتدای پاییز سال 99، در منطقه شمال ترود– معلمان آغاز شد.

به گفته وی، اعزام همزمان دو اکیپ تخصصی زمین‌شناسی از ابتدای طرح به منطقه با هدف برداشت میدانی کامل و سیستماتیک در محدوده دو نقشه به نام‌های خورس (آبگاره) به شماره اندکس6961III و چاه فراخ به شماره اندکس 6961II تاکنون به نیمه برداشت‌های میدانی خود رسیده است.

مدیرکل دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی دقیق در ادامه انجام پروژه، گزارش‌های تکمیلی دیگری در رابطه با ویژگی‌های زمین‌شناختی-معدنی این منطقه پر پتانسیل، جهت آشنایی و استفاده علاقه‌مندان علوم زمین ارائه شود.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مدیرکل دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای رضا سلامتی شمال ترود-معلمان مقیاس یک‌پنجاه هزارم استان سمنان


نظر شما :