زلزله زرند به دو معدن ذغال سنگ خسارت زد

۱۶ اسفند ۱۳۸۳ | ۱۱:۲۹ کد : ۲۵۱۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۵۰
وزارت صنایع و معان اعلام کرد: در اثر زلزله 4/6 ریشتری اخیر شهرستان زرند دو واحد معدنی دچار خسارت شد.

وزارت صنایع و معان اعلام کرد:‌ در اثر زلزله 4/6 ریشتری اخیر شهرستان زرند دو واحد معدنی دچار خسارت شد.
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی خانه معدن ایران، شمس الدین سیاسی راد مدیرکل دفتر نظارت و ایمنی معادن وزارت صنایع و معادن گفت: معادن ذغال سنگ حتکن و داربیدن خون با پرسنل 370 نفر و استخراج ماهانه 7000 تن دو واحدمعدنی هستند که در اثر زلزله اخیر اسیب جدی دیده‌اند.
وی افزود: زلزله اخیر زرند باعث ایجاد تلفات جانی در معادن منطقه نشده است. چون به دلیل تغییر شیفت در ساعت وقوع زلزله کسی در این معادن حضور نداشته و خوشبختانه به هیچ یک از کارگران معدن آسیبی وارد نگردیده است.
سیاسی راد گفت: معادن ذغال سنگ حتکن و داربیدخون در 30کیلومتری شرق شهرستان زرند در نزدیکی کانون زلزله قرار داشته که در اثر این زلزله 15نفر از کارگران در منازل خودجانشان را از دست داده‌اند و عده‌ای از کارگران باتخریب کامل خانه‌های خود مواجه شده‌اند که هم اکنون در حالت روحی و روانی مناسبی به سر نمی‌برند و به همین علت فعالیت این معادن تا کنون به حالت تعویق درآمده است.
وی خاطرنشان کرد: پس از زلزله به خاطر فعالیت گسل‌های اصلی موجود در محدوده حتکن و داربیدخون خسارت سنگینی به تونلها و تأسیسات زیرزمینی و جاده ‌های اصلی و فرعی و بخشی از تأسیسات سطحی وارد شده است.
سیاسی راد تصریح کرد: وزارت صنایع و معادن پس از بررسی‌های لازم در راه‌اندازی مجدد این معادن که توسط بخش خصوصی بهره‌برداری می‌شود، اقدامات مورد نیاز را به عمل خواهد آورد.
خبرگزاری موج

کلید واژه ها: کرمان


نظر شما :