وزارت صنعت آمار داد؛ افزایش مجوزهای معدنی در ۱۰ ماهه ۹۹

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰ کد : ۲۵۱۶۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۵۸
تهران- ایرنا - بررسی مجوزهای معدنی صادره از سوی وزارت صنعت، معدن وتجارت در دوره ۱۰ ماهه امسال در زمینه اکتشاف، گواهی کشف، صدور پروانه‌های بهره‌برداری و هزینه عملیات اکتشاف نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش نشان می‌دهد.
وزارت صنعت آمار داد؛ افزایش مجوزهای معدنی در ۱۰ ماهه ۹۹

گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا برپایه جداول آماری وزارتخانه یاد شده، حاکی است: امسال در دوره ۱۰ ماهه تعداد پروانه اکتشاف صادر شده به رقم ۷۸۴ فقره رسید که در مقایسه با ۷۷۰ فقره صادر شده دوره مشابه سال گذشته رشد ۱.۸ درصدی دارد.

همچنین در دوره این گزارش تعداد ۴۲۵ فقره گواهی کشف صادر شده که نسبت به ۴۲۱ فقره گواهی صادر شده در ۱۰ ماهه ابتدایی ۹۸ افزایش یک درصدی را نشان می دهد.

علاوه براین پروانه بهره برداری صادر شده در ۱۰ ماهه ۹۹ به رقم ۵۱۲ فقره رسید که در مقایسه با ۴۸۶ فقره در دوره مشابه پارسال رشد ۵.۳ درصدی دارد.

هزینه عملیات اکتشاف نیز در ۱۰ ماهه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش ۱۰ درصدی را ثبت کرد که گویای میل بیشتر به سرمایه گذاری در این بخش دارد.

براساس آمار مورد بررسی در سال ۹۹ هزینه عملیات اکتشاف در دوره مورد بررسی به رقم ۱۰۱۹ میلیارد ریال رسید که نسبت به ۱۰ ماهه ۹۸ با رقم ۹۲۷ میلیارد ریال افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، بررسی آمارهای ۹ ماهه امسال حاکی است تعداد ۷۰۱ فقره پروانه اکتشاف معدن صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۶۶۹ فقره بود، رشد ۴.۸ درصدی داشت.

همچنین ۹ ماهه ۹۹ تعداد ۳۶۷ فقره گواهی کشف صادر شد و افزایش ۱.۴ درصدی در مقایسه با ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۸ ثبت شد که رقم ۳۶۲ فقره بود.

شمار پروانه های بهره برداری معدنی در ۹ ماهه امسال به رقم ۴۶۲ فقره رسید که با توجه به میزان ۴۴۵ فقره در دوره مشابه پارسال، افزایش ۳.۸ درصدی را نشان داد.

ایران با شناسایی حدود ۶۰ میلیارد تن ذخیره معدنی که نزدیک به ۴۰ میلیارد تن آن قطعی و بقیه احتمالی است در جایگاه پانزدهم جهانی از لحاظ ذخایر اکتشافی قرار دارد.  

۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۹
کد خبر: 84232492

نظر شما :