خشکسالی فرانسه را هم تهدید می کند

۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۵ کد : ۲۵۴۵۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۴۲
تهران- ایرنا- مرکز تحقیقات زمین شناسی فرانسه از احتمال خطر خشکسالی شدید در بیشتر مناطق این کشور در تابستان سال جاری میلادی خبر داد.
خشکسالی فرانسه را هم تهدید می کند

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوپوئن، بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی مرکز تحقیقات زمین شناسی فرانسه، بیشتر مناطق به خصوص در نیمه شرقی این کشور احتمال دارد تابستان امسال خشکسالی بی سابقه ای را تجربه کنند.

این روزنامه فرانسوی افزود: سازمان هواشناسی فرانسه، تابستان سال گذشته (۲۰۲۰ میلادی) را خشک ترین و گرم ترین تابستان ثبت کرد . 

ویولین باولت، متخصص آب شناسی در مرکز تحقیقات زمین شناسی فرانسه تصریح کرد: گرچه تابستان امسال هنوز شروع نشده، اما وضعیت امسال "کاملاً استثنایی" است؛ چراکه وضعیت آب های زیرزمینی در حال حاضر در فصل بهار به دلیل کاهش بارندگی ها بسیار وخیم گزارش شده است.

لوپوئن در ادامه نوشت: براساس پیش بینی های انجام شده از سوی سازمان هواشناسی فرانسه، دمای هوا در ماه های پیش رو (ژوئن-ژوئیه-آگوست) برای بیشتر مناطق فرانسه بیش از حد نرمال و میزان بارندگی کمتر از حد معمول خواهد بود و احتمال دارد فرانسه در تابستان سال میلادی جاری شاهد خشکسالی بی سابقه ای باشد.

به نوشته این روزنامه فرانسوی؛ وزارت محیط زیست فرانسه در ماه گذشته با انتشار نقشه خشکسالی  هشدار داد که خطر "بسیار محتمل" خشکسالی تقریباً کل مناطق این کشور را تهدید می کند.

لوپوئن خاطرنشان کرد: تابستان سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) دستورالعمل های محدودیت ها در استفاده از آب در حدود ۹۰ درصد استان های فرانسه اجرایی شده است.

۲۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۶
کد خبر: 84363342

نظر شما :