در پی سفر آقای خاتمی به ونزوئلا صورت می‌گیرد: امضای موافقت نامه همکاری علمی و فنی در زمینه علوم زمین‌ و معدن

۲۸ آبان ۱۳۸۴ | ۰۶:۵۳ کد : ۲۵۵۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۸۳
به گزارش گروه خبر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، یکی از اسنادی که در این سفر به امضا خواهد رسید، تفاهم‌نامه‌های همکاری علمی ...

آقای خاتمی رئیس جمهوری کشورمان در پی سفر‌های دوره‌ای به کرواسی، بوسنی هرزگوین و ونزوئلا،‌ شب گذشته در کاراکاس با هوگو چاوز ، رئیس جمهوری ونزوئلا دیدار کرده و قرار است در روز آینده  موافقت نامه ای جهت همکاری فنی و علمی در زمینه علوم زمین و معدن امضاء کنند .
به گزارش گروه خبر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، یکی از اسنادی که در این سفر به امضا خواهد رسید، تفاهم‌نامه‌های همکاری علمی وفنی میان سازمان‌های زمین‌شناسی دو کشور است که بر اساس آن،‌ایران متعهد می‌شود با توجه به تجربه موجود در راه‌اندازی پایگاه ملی داده‌‌های علوم زمین و به منظور تمرکز بخشیدن و جمع‌آوری اطلاعات مرتبط،‌پایگاه داده‌های علوم زمین کشور ونزوئلا را راه‌اندازی کند.
به همین منظور کارشناسان پایگاه ملی داده‌‌های علوم زمین کشورمان، اقدامات لازم جهت راه‌اندازی این پایگاه در ونزوئلا را آغاز کرده‌اند که به عنوان اولین گام سایت اطلاع‌رسانی داده‌های علوم زمین ونزوئلا به نشانی www.ngdv.org توسط این کارشناسان راه‌اندازی شده است.
لازم به ذکر است انجام طرح‌های اکتشافی در ناحیه‌ای معین از کشور ونزوئلا با کمک‌ روشهاس ژئومتیکس،‌ ژئوفیزیک و ژئوشیمیایی، کمک به ایجاد بخش ژئوتوریسم و ارائه مشاوره برای تجهیز آزمایشگاههای شیمی موسسه ملی زمین‌شناسی ونزوئلا از دیگر مفاد این قرارداد می‌باشد.
 

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :