سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور میزبان مدیر و دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۷ کد : ۲۵۷۸۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۵۱
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور میزبان مدیر و دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رضا اسدی‌فرد مدیر و مجتبی نسب دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری پیش‌ازظهر امروز مهمان علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان و مدیران بخش آزمایشگاه آنالیز نمونه‌های معدنی بودند.

بر اساس این گزارش، حاضران ضمن بازدید از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و آزمایشگاه‌ها با توانمندی‌های این مجموعه در بخش آنالیز نمونه‌های معدنی آشنا شدند که بر همین اساس مقرر شد به زدی تفاهم‌نامه دوجانبه‌ای میان دو طرف به‌منظور توسعه همکاری‌های مرتبط به امضا برسد.

شایان ذکر است، دو طرف درباره موضوعاتی از جمله انجام تعمیرات دستگاه‌های آزمایشگاهی این سازمان از سوی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و در مقابل انجام خدمات ۀزمایشگاهی از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به این شبکه، بررسی استانداردسازی‌ها و تشکیل کارگروه زمین‌شناسی با دبیری  سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، برگزاری آزمون تست مهارت متخصصان آزمایشگاهی، انجام سفارشات و خریدهای استاندارد با حمایت‌های شبکه و معرفی خدمات آزمایشگاهی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در بخش‌های زمین‌شناسی، اکتشاف و آزمایشگاه شیمی به مجموعه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به توافق رسیدند.

شایان ذکر است؛ سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با در اختیار داشتن آزمایشگاه‌های مجهز و پیشرفته آنالیز نمونه‌های معدنی در تهران، کرج، کرمان، زاهدان، مشهد و تبریز موفق به آنالیز بیش از ۲۵ هزار نمونه در سال ۹۹ شد.

بیشتر این آنالیزها مربوط به بخش معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بوده و این سازمان با درصد بالایی به ارائه خدمات آزمایشگاهی به بیرون نیز پرداخته است.

گفتنی است، بازدید و نشست مدیر و دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با حضور و همراهی مرتضی شیخ رئیس مرکز پژوهش‌های کاربردی و سهیلا نیلویل رئیس اداره آزمایشگاه مرجع شیمی این مرکز به همراه فرانک پورنوربخش مدیرکل امور آزمایشگاه‌های این سازمان و جمعی از کارشناسان این بخش در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور  انجام شد.

 

شایان ذکر است، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در پایان هرسال،  کارشناسان و رابطان منتخب در هر دوره را در سه شاخص «کارکرد»، «مشتری‌مداری» و «فعالیت شبکه‌ای» بررسی و در میان 20 مرکز برتر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معرفی می‌کند.

بر هیمن اساس، خانم‌ها اعظم کاووسی معاون مدیرکل امورآزمایشگاه‌ها و نیره امیری کارشناس‌ارشد آزمایشگاه  XRF سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به ترتیب به عنوان رابط برتر و کارشناس منتخب شبکه‌های آزمایشگاهی معرفی شده‌اند.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری مرتضی شیخ رئیس مرکز پژوهش‌های کاربردی سهیلا نیلویل رئیس اداره آزمایشگاه مرجع شیمی فرانک پورنوربخش مدیرکل امور آزمایشگاه‌ها آزمایشگاه آنالیز نمونه‌های معدنی


نظر شما :