معاون امور معادن وزارت صنایع معادن: محصولات معدنی 30 درصد صادرات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داد

۲۸ آبان ۱۳۸۴ | ۰۶:۵۱ کد : ۲۵۸۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۶
معاون امور معادن وزارت صنایع و معادن گفت: طی 11 ماهه امسال 2/29 درصد از صادرات غیرنفتی کشور به صدور محصولات معدنی اختصاص داشته که تا پایان سال این رقم به 30 درصد می رسد...
خبرگزاری فارس: معاون امور معادن وزارت صنایع و معادن گفت: طی 11 ماهه امسال 2/29 درصد از صادرات غیرنفتی کشور به صدور محصولات معدنی اختصاص داشته که تا پایان سال این رقم به 30 درصد می رسد. هدایت الله آقایی در جلسه وزیر صنایع و معادن با شورای معاونین خود با اشاره به این که تعداد معادن کشور از 3 هزار و 400 معدن در سال گذشته به 3 هزار و 700 معدن در سال جاری رسیده است، تصریح کرد: طی 9 ماهه امسال همچنین 108 میلیون تن مواد معدنی در کشور تولید شده که پیش بینی می شود این رقم تا پایان امسال به 150 میلیون تن برسد. وی به اقدامات وزارت صنایع و معادن برای نوسازی و افزایش ظرفیت کارخانه های سیمان اشاره و خاطرنشان کرد: تا دو سال آینده حداقل 6 میلیون به ظرفیت تولید سیمان کشور از طریق بهینه سازی و نوسازی واحدهای موجود سیمانی اضافه می شود. آقایی با اشاره به این که هم اکنون 98 درصد معادن کشور به وسیله بخش خصوصی اداره می شوند، گفت: در حال حاضر به لحاظ وزنی 35 درصد و به لحاظ ارزشی 60 درصد تولیدات معدنی کشور در اختیار دولت است که این نسبتها در برنامه پنجساله چهارم باید متعادلتر شود.
   وی به بهبود شاخصهای ایمنی در معادن اشاره کرد و یادآور شد: شاخص ایمنی در معادن میلیون تن به ازای نفر است و در حالی که در سال 80 ما به ازای هر 8/2 میلیون تن تولید مواد معدنی، یک نفر فوتی داشتیم، این رقم به یک نفر در مقابل 5/6 میلیون تن تولید رسیده است. معاون امور معادن وزارت صنایع و معادن تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 400 دستگاه ماشین آلات معدنی به کشور وارد شده که 200 دستگاه آن از طریق سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران بوده است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :