انعقاد تفاهم‌نامه مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز و دانشگاه آزاد اسلامی فارس

۱۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۶ کد : ۲۵۸۳۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۲۷
انعقاد تفاهم‌نامه مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز و دانشگاه آزاد اسلامی فارس

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در راستای توسعه فعالیت‌های علوم‌زمین در کشور و تعمیق ارتباط صنعت و دانشگاه و به منظور بهره‌مندی از خدمات علمی-پژوهشی و مشارکت در پروژه‌های مطالعاتی علوم زمین طی مراسمی، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های علمی-پژوهشی بین مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه جنوب کشور(شیراز) و دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با حضور دکتر طهمورث یوسفی مدیرکل مرکز شیراز و دکتر محمد‌رضا قائدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، در تفاهم نامه مذکور در زمینه تبادل داده‌ها و مستندات علمی-پژوهشی در پروژه‌های مشترک، برگزاری نشست‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی مشترک، ایجاد و گسترش ارتباطات و فرصت‌های مطالعاتی، بهره‌گیری از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و پتانسیل‌های پژوهشی دوطرف وتسهیل ارتباط در بازدیدهای علمی، برنامه‌های کارآموزی مصوب وزارت علوم و ارتقای آموزشی و علمی کارشناسان و دانشجویان موافقت شده است.

دکتر طهمورث یوسفی مدیر‌کل مرکز شیراز  ضمن تشریح وظایف حاکمیتی و فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بر تولید و صیانت از ثروت ملی از طریق تهیه داده‌های ملی پایه علوم‌زمین، اکتشاف منابع معدنی کشور و مطالعه مخاطرات زمین‌شناختی تاکید کرد.

وی توسعه همکاری‌های مشترک و هماهنگ علمی-پژوهشی بین مراکز پژوهشی و تخصصی کشور را از شاخصه‌های حکمرانی مطلوب دانسته و خواستار گسترش و تعمیق این مناسبات شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز ضمن توجه‌ دادن به ظرفیت‌های بالای علمی و پژوهشی استان فارس بر استفاده از ظرفیت‌های مغفول مانده دانشگاهی تاکید کرد.

دکتر قائدی امضای این تفاهم‌نامه را در راستای رفع موانع و نیازهای پژوهشی دوطرف و افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه مفید دانسته و خواستار بهره‌برداری مطلوب از آن شد.

وی در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: رفع مشکل فرونشست زمین‌های منطقه جنوب کشور و پیگیری مستمر تا حصول نتیجه مطلوب از سوی دانشگاه و مرکز زمین‌شناسی جنوب کشور از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور طهمورث یوسفی مدیرکل مرکز شیراز محمد‌رضا قائدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس تفاهم‌نامه


نظر شما :