نشست معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در خراسان جنوبی

۲۸ مهر ۱۴۰۰ | ۲۰:۴۶ کد : ۲۵۸۵۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۶۶۷
نشست معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در خراسان جنوبی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در راستای اجرای پروژه تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایرمعدنی استان خراسان جنوبی در مرحله 1، تعداد 10 اکیپ زمین‌شناسی اقتصادی و سه اکیپ ژئوشیمی از معاونت اکتشاف و دیگر مراکز، در استان مستقر شد و عملیات اکتشافی تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی معدنی و ژئوشیمی در مقیاس یک‌پنجاه هزارم را آغاز کردند.

بر همین اساس،  با حضور مهندس محمدباقر دری معاون اکتشاف، مهندس محمدی مدیرکل اکتشاف فلزی و غیرفلزی و آقای دکتر عامری مدیرکل اکتشافات ناحیه‌ای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جلسات متعددی در خصوص روند انجام کار تشکیل شد.

در جلسه نخست که با حضور کارشناسان و زمین‌شناسان مستقر در کمپ بیرجند برگزار شد، مطالبی درباره اهمیت پتانسیل‌های غیرفلزی علاوه بر پتانسیل‌های فلزی توسط معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بیان شد.

 سپس آقای محمدی نیز در مورد دستورالعمل تهیه نقشه‌های اکتشاف سیستماتیک، برداشت‌های صحرایی  و دکتر عامری در مورد  مسایل و برنامه زمان‌بندی اکیپ‌های ژئوشیمی، استفاده از اطلاعات ژئوفیزیک هوابرد توضیحاتی ارائه دادند.

همچنین دکتر عزمی به عنوان مدیر علمی پروژه‌های اکتشافی در مورد پیشینه فعالیت‌های اکتشافی و اهمیت پتاسیل‌های منطقه و توجه به عناصراستراتژیک توضیحاتی ارائه داد.

 لازم به ذکر است؛  در این جلسه کارشناسان اکتشاف آقایان عسکری، منظمی، صفری، قلی‌پور، سدید، پورخسرو، منصوری، فیض و تنی چند از مدیران مراکز و دفاتر نمایندگی استان‌ها همچون آقایان قائمی، سرتیپی، حسین‌زاده و جرجندی نیز حضور داشتند و با همدیگر به تبادل‌نظر پرداختند.

گفتنی است؛ بازدید از تعدادی از برگه‌های اکتشافی و کانسارها و اندیس‌های واقع در آنها همانند کانسار پورفیری ماهرآباد، کانسار مس گیوشاد ( ملاخداد) و محدوده مس خلیلان( زینوک) انجام شد و کارشناسان مربوطه آقایان دکتر عسکری و مهندس صفری توضیحات اکتشافی در این زمینه را ارائه دادند.

همچنین در راستای هماهنگی‌های لازم با سازمان صمت جلسه‌ای با حضور مهندس ایمان‌طلب معاونت معدنی استان خراسان جنوبی، مهندس دری، مهندس قائمی، مهندس محمدی، دکتر عامری و خانم دکتر خواجه میری و دکتر عزمی تشکیل شد و در مورد تبادل اطلاعات و هماهنگی‌های صحرایی مشورت کردند.

 

کلید واژه ها: اجرای پروژه تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایرمعدنی استان خراسان جنوبی روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور محمدباقر درّی معاون اکتشاف نقشه‌های اکتشاف سیستماتیک خراسان‌ جنوبی


نظر شما :