۵۰ درصد مساحت خراسان جنوبی ژئوفیزیک هوایی شده است / پروژه تحول زمین شناسی؛ نقطه عطفی برای گسترش فعالیت‌های معدنی استان

۲۶ مهر ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۲ کد : ۲۵۸۶۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۷۲
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: حدود ۵۰ درصد از مساحت استان از سوی ایمیدرو و سازمان زمین شناسی تحت عملیات ژئوفیزیک هوایی قرار گرفته و آنومالی های خوبی نیز شناسایی شده است.
۵۰ درصد مساحت خراسان جنوبی ژئوفیزیک هوایی شده است / پروژه تحول زمین شناسی؛ نقطه عطفی برای گسترش فعالیت‌های معدنی استان

به گزارش شاتا، عباس جرجانی با بیان این مطلب در آئین افتتاح پروژه تحول زمین شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی خراسان جنوبی که با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر صمت برگزار شد اظهار کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و امیدواریم با آغاز اجرای این پروژه برای اولین بار در کشور و از این استان؛ به ذخایر خوبی در حوزه معدن و مواد فلزی و غیرفلزی برسیم.

جرجانی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های موجود در بخش معدن استان،اجرای پروژه تحول در زمین شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی، نقطه عطفی برای گسترش فعالیت‌های معدنی در خراسان جنوبی خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم کاهش ریسک سرمایه گذاری و هزینه‌کرد در بخش معدن افزود: از سازمان زمین شناسی تقاضا داریم نتایج این طرح و اکتشافات را در اختیار استان قرار داده تا سرمایه گذاران بومی استان از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به معدنی بودن استان تاکید کرد: شعار و تلاش ما این است که از طریق بخش معدن و به کمک آن به صنایع معدنی و فرآوری برسیم و در ادامه بر اساس فرآوری، فعالیت‌های حوزه تجارت را گسترش دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ضمن قدردانی ویژه از حضور تمامی مدیران و کارشناسان مجری این طرح در استان تاکید کرد: سازمان صمت استان نیز تمام تلاش خود را برای پیگیری اجرای این طرح خواهد داشت.

دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۰ ۵۴
آدرس کوتاه شده: http://www.shatanews.ir/s/mfacoC0

نظر شما :