در جلسه مجمع نمایندگان شمالغرب کشور: عواقب و تاثیرات خشکی دریاچه ارومیه بر منطقه شمالغرب بررسی شد

۲۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۳ کد : ۲۶۰۰۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۸۰
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی عواقب و تاثیرات خشکی دریاچه ارومیه بر منطقه شمالغرب در جلسه مجمع نمایندگان شمالغرب کشور با حضور وزیر نیرو و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست خبر داد.
در جلسه مجمع نمایندگان شمالغرب کشور: عواقب و تاثیرات خشکی دریاچه ارومیه بر منطقه شمالغرب بررسی شد

به گزارش ایرنا،  وحید جلال‌زاده در تشریح نشست مشترک مجمع نمایندگان شمالغرب به خبرنگاران گفت:‌ جلسه امروز با حضور محرابیان وزیر نیرو و سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست، علی نیکزاد نایب رییس مجلس و درخصوص بررسی عواقب و تاثیرات خشکی دریاچه ارومیه بر منطقه شمالغرب و پیگیری مصوبات و تصمیمات دولت درخصوص آسیب‌شناسی فعالیت‌های ستاد احیاء دریاچه ارومیه و ادامه فعالیت‌های موثر این ستاد برگزار شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در این جلسه نمایندگان نقطه نظرات، مباحث و دیدگاه‌های خود را درخصوص احیای دریاچه ارومیه مطرح کردند.

جلال‌زاده با اشاره به نیاز اقدام فوری دولت نسبت به حل این مشکل زیست محیطی، تاکید کرد: هم اینک حال دریاچه ارومیه این نگین آبی شمال غرب کشور خوب نیست و معیشت و زندگی میلیون‌ها هموطن این مناطق کشورمان و در حوزه آبریز آن به ادامه حیات آن گره خورده است.

وی افزود: خشک شدن این پهنه آبی و رسوب میلیون‌ها تن نمک در کف آن باعث تولید گرد و غبار نمکی می‌شود که علاوه بر تهدید زیست بوم گیاهی و جانوری و آسیب به زمین‌های کشاورزی موج مهاجرت وسیع مردم از این منطقه خواهد شد.

www.irna.ir/news/84543491/

۲۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۶
کد خبر: 84543491

نظر شما :