برنامه استراتژی اکتشاف توسط سازمان زمین شناسی تدوین می‌شود

۲۸ آبان ۱۳۸۴ | ۰۶:۴۷ کد : ۲۶۴۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۲
مهندس جوآبادی مدیر گروه ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در گفت‌و‌گو با بخش خبری این سازمان بیان کرد : به منظور تدوین برنامه استراتژی اکتشاف پس از انجام بررسی‌های کارشناسی ...

برنامه استراتژی اکتشاف در برنامه چهارم توسعه توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور،با همکاری مشاوران خارجی با تجربه در حال تدوین است و تا قبل از پایان سال جاری گزارش نهایی آن اعلام خواهد شد.
مهندس جوآبادی مدیر گروه ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در گفت‌و‌گو با بخش خبری این سازمان بیان کرد : به منظور تدوین برنامه استراتژی اکتشاف پس از انجام بررسی‌های کارشناسی و مشورت با مسئولین ذیربط در وزارت صنایع و معادن بیش از 4 ماه است که یک تیم گسترده از نیروهای داخلی سازمان و و کارشناسان با تجربه  بخش خصوصی و دانشگاه مشغول فعالیت هستند و امیدواریم تا قبل از پایان سال جاری گزارش نهایی تدوین استراتژی مراحل پایانی خود را پشت سر بگذارد.
وی در مورد نکات بارز این استراتژی  گفت : از نکات قابل توجه در تدوین استراتژی اکتشاف نگاه خاص به استفاده از دانش فنی روز و بررسی مسائل و مشکلات فرآروی فعالیت‌های اکتشافی و سرمایه‌گذاری و آموزش نیروی انسانی و استفاده از خدمات بخش خصوصی بوده که نیم‌نگاهی مقدماتی به بخش معدنی نیز دارد.
جوآبادی در پایان تصریح کرد : قرار است استراتژی معدن توسط معاونت معدنی وزارت صنایع و معادن نیز تهیه شود، به طوری که خروج استراتژی اکتشاف در ادامه استراتژی معدن به شکل منطقی و توجیه‌دار ارائه شود.


کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :