<P dir=rtl>خط تولید شمش در فولاد یزد راه ‌اندازی می‌شود.</P>

۱۹ اسفند ۱۳۸۲ | ۰۶:۴۰ کد : ۲۶۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۹۷۴
<P dir=rtl><FONT size=2>سیدبهادر احرامیان گفت: خط تولید ذوب شرکت نورد فولاد یزد برای تولید 300 هزار تن ...</FONT></P>

خط تولید شمش در فولاد یزد راه ‌اندازی می‌شود

سیدبهادر احرامیان گفت: خط تولید ذوب شرکت نورد فولاد یزد برای تولید 300 هزار تن شمش فولاد در شهریور ماه سال 83 راه‌اندازی می‌شود.
   عضو هیات مدیره شرکت نورد فولاد یزد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: شرکت ما برای تامین شمش مورد نیاز خود اکنون مشغول ساخت کوره قوس الکتریکی است که کارهای عمرانی آن انجام شده و ماشین‌آلات آن نیز در حال نصب است.
   وی افزود: خط تولید این کارخانه از ایتالیا به صورت دست دوم خریداری شده که این ماشین‌آلات در ایتالیا و ایران اورهال شده و اکثر کارهای این ماشین‌آلات به صورت اتوماتیک و خودکار انجام می‌شود. وی میزان سرمایه‌گذاری کل این پروژه را 10 میلیون دلار سرمایه‌گذاری ارزی و 8 میلیارد تومان سرمایه‌‌گذاری ریالی ذکر کرد و گفت: شرکت نورد فولاد یزد اکنون تنها میلگرد ساختمانی و با استفاده از شمش وارداتی تولید می‌کند و ظرفیت شرکت 300 هزار تن است، اما به دلیل وضعیت بازار و شرایط نامناسب بازار مواد اولیه، این شرکت اکنون با نصف ظرفیت خود تولید می‌کند.
   احرامیان تصریح کرد: با راه‌اندازی خط تولید شمش فولاد در شرکت نورد فولاد یزد، این شرکت به ظرفیت کامل خود در تولید نورد نیز دست خواهد یافت. احرامیان در ارتباط با احتمال صدور محصولات شرکت نورد فولاد یزد در صورت راه‌اندازی خط تولید شمش این شرکت، تصریح کرد: هنوز در ایران، نیاز به واردات میلگرد وجود دارد و به نظر می‌رسد که واردات این محصول همچنان ادامه یابد.
 

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :