تحقق دو هدف در پروژه خراسان‌جنوبی: انتقال تجربیات زمین‌شناسان مجرب و پرسابقه به نسل جدید/ نمایش قدرت فنی و علمی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

۲۵ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۶ کد : ۲۶۷۱۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۱۵۷
به گفته مدیر علمی بخش زمین‌شناسی پهنه مطالعاتی خراسان‌جنوبی انتقال تجربیات زمین‌شناسان مجرب به نسل جدید و ارائه توانمندی فنی و علمی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دو هدف تحقق یافته در پروژه خراسان‌جنوبی است.
تحقق دو هدف در پروژه خراسان‌جنوبی: انتقال تجربیات زمین‌شناسان مجرب و پرسابقه به نسل جدید/ نمایش قدرت فنی و علمی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیر علمی بخش زمین‌شناسی پهنه مطالعاتی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که این پروژه ما را به دو هدف بسیار بزرگ و آرزوی بسیاری از کارشناسان این سازمان نزدیک کرد، گفت: این پروژه توانست فاصله بزرگی که بین کارشناسان قدیمی و زمین‌شناسان جوان وجود داشت را پر کند.

به گفته دکتر علیرضا کریمی‌باوندپور، در پروژه پهنه مطالعاتی خراسان‌جنوبی توانستیم آموزش‌ها و تجربیات لازم را به نسل جوان زمین‌شناسان در تمامی مراکز زمین‌شناسی کشور منتقل کنیم و در حال حاضر می‌توانیم امیدوار باشیم که سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در آینده می‌تواند با قدرت تمام و با کیفیت مطلوب، این کار را ادامه دهد.

وی درباره دومین هدف و دستاورد بزرگ این پروژه تصریح کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در پهنه خراسان‌جنوبی نشان داد بسیار چابکتر و پر توان‌تر می‌تواند یک پروژه را با سطح کیفی بسیار خوب و در زمان مناسب به سرانجام برساند.

باوند‌پور افزود: پروژه‌های گذشته حداقل ۱۸ ماه طول می‌کشید و زمان انتظار برای جواب‌های آزمایشگاهی ماه‌ها طول می کشید و نیز زمان داوری ۶ ماه تا یک سال بود؛ ولی در حال حاضر در خراسان‌جنوبی در یک دوره زمانی 8 ماهه کلیه این فعالیت‌ها را در حال انجام دادن هستیم.

مدیر علمی بخش زمین‌شناسی پهنه مطالعاتی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: دستیابی به این هدف مهم نشان از قدرت و توان فنی و علمی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دارد که می‌تواند با یک برنامه‌ریزی درست، پروژه‌ها را در زمان مناسب با سطح کیفی بسیار بهتر به سرانجام برساند.

شایان ذکر است؛ ایجاد تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی خراسان‌جنوبی از 25 مهر ماه سال 1400 با حضور کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از سراسر ایران در پهنه بیرجند آغاز به کار کرد و فعالیت‌های مطالعاتی به منظور تهیه 20 نقشه زمین‌شناسی در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم در سه لایه مطالعاتی زمین‌شناسی، ژئوشیمیایی و زمین‌شناسی اقتصادی به زودی پایان خواهد یافت.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مدیر علمی بخش زمین‌شناسی پهنه مطالعاتی خراسان‌جنوبی دکتر علیرضا کریمی‌باوندپور پروژه پهنه مطالعاتی خراسان‌جنوبی تحقق دو هدف در پروژه خراسان‌جنوبی انتقال تجربیات زمین‌شناسان مجرب و پرسابقه به نسل جدید تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی خراسان‌جنوبی نقشه زمین‌شناسی در مقیاس یک‌بیست‌‌وپنج‌هزارم سه لایه مطالعاتی


نظر شما :