چهلمین گردهمایی ملی علوم‌زمین به‌صورت مجازی با شعار سال جهانی بزرگداشت علوم‌پایه ۲و۳ اسفند برگزار می‌شود

۲۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۴:۵۴ کد : ۲۶۷۲۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۳۰۷
چهلمین گردهمایی ملی علوم‌زمین به‌صورت مجازی با شعار سال جهانی بزرگداشت علوم‌پایه ۲و۳ اسفند برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دبیر علمی چهلمین گردهمایی علوم زمین گفت: این گردهمایی امسال با شعار سال جهانی بزرگداشت علوم‌پایه به صورت مجازی در تاریخ دوم و سوم اسفند ماه سال جاری با حضور متخصصان ملی و بین‌المللی برگزار خواهد شد.

به گفته دکتر فرنوش فرجندی، برنامه‌های چهلمین گردهمایی علوم زمین  با همکاری و هماهنگی دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر و رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان دبیرکل کنگره، دکتر راضیه لک ریاست پژوهشکده علوم زمین و دبیر علمی کنگره و مهندس مرضیه استرابی به عنوان دبیر اجرایی کمیته در حال انجام است و خانم الهام معینی دبیر کمیته اطلاع‌رسانی، آقای دکتر علیرضا کریمی باوندپور دبیر علمی زمین‌شناسی و دکتر حجت‌اله جهانگیری نیز دبیر اکتشاف این نشست معرفی شده‌اند.

وی با بیان این‌که در همایش امسال پس از مذاکره با شرکت برگزارکننده، سرانجام بخش داوری در اختیار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور قرار گرفت، افزود: در نتیجه کیفیت داوری‌های امسال بسیار بهتر و بالاتر از سال گذشته است.

فرجندی خاطرنشان کرد:  تعداد 143نفر داور برای داوری اعلام آمادگی کردند که از این میان تعداد 26 نفر از رشته‌های غیرمرتبط بودند و حذف شدند و با هماهنگی کمیته علمی،  داوران معتبر شامل استادان دانشگاه و کارشناسان مجرب زمین‌شناسی (سازمانی و غیرسازمانی) برای داوری دعوت و به لیست داوران اولیه اضافه شدند.

دبیر علمی چهلمین گردهمایی علوم زمین درباره وضعیت مقالات دریافت شده گفت:  ارسال مقاله تا 1۸ بهمن ماه ادامه داشت و تا این تاریخ 188 مقاله دریافت شد و نتایج داوری‌ها تا 22 بهمن با همکاری دبیران علمی جمع‌بندی و نهایی شد و سخنرانی‌ها و پوسترها نیز تعیین وضعیت شدند.

فرجندی با بیان این‌که  19مقاله نامرتبط با محورهای همایش رد شدند، خاطرنشان کرد: 4۶ مقاله اکتشافی( 16  سخنرانی  و 30 پوستر)، مقاله زمین‌شناسی بنیادین(19 سخنرانی و 37 پوستر)، 77 مقاله زمین‌شناسی کاربردی(24 سخنرانی  و 53 پوستر)، 3 مقاله زمین‌شناسی و جامعه (بدون سخنرانی و 3 پوستر) از سوی دبیرخانه پذیرفته شده است.

شایان ذکر است؛ افتتاحیه گردهمایی روز 2 اسفند 1400 از ساعت 9 صبح به‌صورت برخط انجام خواهد شد و لینک اسکای روم  چهلمین گردهمایی ملی علوم زمین https://www.skyroom.online/ch/geology/geoconf1400 است.

سخنرانی افتتاحیه دبیر علمی، سخنرانی افتتاحیه ریاست سازمان، سخنران کلیدی مدیریت بحران، و نیز سخنرانی دکتر کریمی باوندپور/ اعلام عملکرد معاونت زمین شناسی در پروژه بیرجند، مهندس غضنفری/ اعلام عملکرد معاونت اکتشاف درپروژه بیرجند، دکتر خطیب زمین‌ساخت منطقه جنوب بیرجند، دگرسانی آرژیلیک پیشرفته سعید علیرضایی، دکتر قربانی سال جهانی علوم پایه و رونمایی از کتاب و نقشه‌های منتشر شده سازمان به عنوان برنامه‌های افتتاحیه چهلمین گردهمایی ملی علوم زمین عنوان شده و در روز دوم سخنرانی‌ها و پوستر‌های پذیرفته شده به‌صورت آف‌لاین در سایت همایش ارائه خواهند شد.

علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر به آدرس https://geoconf.gsi.ir/fa مراجعه نمایند و یا به آدرس دبیرخانه واقع در تهران. آیت‌شمالی - خیابان فرجام پلاک 950  مراجعه کنند.

کلید واژه ها: دبیر علمی چهلمین گردهمایی علوم زمین روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور شعار سال جهانی بزرگداشت علوم‌پایه دکتر فرنوش فرجندی چهلمین گردهمایی علوم زمین


نظر شما :