اکتشاف منابع معدنی جدید نیاز حیاتی استان کرمان

۳۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۷:۵۸ کد : ۲۶۷۲۱ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۸۲۱
اکتشاف منابع معدنی جدید نیاز حیاتی استان کرمان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در دنبال نشست مشترک سازمان صمت کرمان و اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی این استان، زمینه‌های گسترش همکاری‌ها و نیازهای دو طرف مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

این نشست که در حاشیه بازدید مهندس مهدی حسینی‌نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و جمعی از معاونان و کارشناسان آن سازمان از اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کرمان برگزار شد برآمادگی استان برای تامین مالی نیازهای اکتشافی تاکید شد.

در این دیدار آقای حسینی‌نژاد با اشاره به سرمایه‌گذاری 200 هزار میلیارد تومانی در قالب 28 مگاپروژه حوزه صنایع معدنی در استان کرمان تا افق 1404 نیاز به سرمایه‌گذاری در زمینه اکتشاف ذخایر جدید معدنی برای تضمین پایداری تامین خوراک مورد نیاز این پروژه‌ها را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر بیان کرد.

گفتنی است؛ با توجه به نقش کلیدی و مرجع بودن آزمایشگاه تجزیه مواد معدنی مرکز کرمان در تعیین عیار معادن در حال بهره‌برداری استان، برای تقویت توان فنی این آزمایشگاه و راه‌اندازی ظرفیت‌های جدید برای اندازه‌گیری فلزات گرانبها و سایر آنالیزهای مورد نیاز سازمان صمت، تخصیص اعتبار از محل منابع استانی مورد موافقت قرار گرفت.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهدی حسینی‌نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان آزمایشگاه تجزیه مواد معدنی مرکز کرمان


نظر شما :