تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی خراسان‌جنوبی (مطالعات میدانی و صحرایی تهیه نقشه یک‌پنجاه‌هزارم برزاج)

۱۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۹ کد : ۲۶۷۶۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۳۶
تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی خراسان‌جنوبی (مطالعات میدانی و صحرایی تهیه نقشه یک‌پنجاه‌هزارم برزاج)

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بخشی از  فعالیت‌های جاری در راستای برنامه‌ تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی در استان خراسان‌جنوبی، پیش‌روی علاقه‌مندان عرصه علوم‌زمین و معدن قرار می‌گیرد. در این تصاویر کارشناس اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سنندج جهت مطالعات زمین‌شناسی به منظور تهیه نقشه‌ زمین‌شناسی یک‌پنجاه‌هزارم برزاج به فعالیت مشغول است.

گفتنی است؛ برگه یک پنجاه هزارم برزاج را دکتر مرتضی یوسفی کارشناس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سنندج مستقر در کمپ خوسف با نظارت علمی دکتر مرتضی خلعتبری تهیه می‌کند.

به گفته دکتر یوسفی، این برگه در نزدیکی معادن طلای شادان و خونیک قرار دارد و طی مطالعات صحرایی سنگ‌ها و نمونه‌های دارای پتانسیل طلا و خاک‌های صنعتی و همچنین مس مشاهده و برداشت شده که با انجام آنالیزهای آزمایشگاهی می‌توان به نتایج دقیق‌تر رسید.

این تصاویر 19 بهمن 1400 از رخنمون‌های مربوط به حوضه تهیه نقشه یک‌پنجاه‌هزارم برزاج توسط مریم‌‌السادات میرآفتاب روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و حمیدرضا رجب‌زاده کارشناس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی آذربایجان‌غربی تهیه شده است.

توضیحات دکتر مرتضی یوسفی درباره موقعیت نقشه یک‌پنجاه‌هزارم برزاج و ویژگی‌های رخنمون خاص منطقه را ببینید و بشنوید/.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی خراسان‌جنوبی روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگه یک پنجاه هزارم برزاج کمپ خوسف نظارت علمی دکتر مرتضی خلعتبری معادن طلای شادان و خونیک مریم‌‌السادات میرآفتاب روابط‌عمومی حمیدرضا رجب‌زاده کارشناس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی آذربایجان‌غربی دکتر مرتضی یوسفی کارشناس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سنندج


نظر شما :