همسویی کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت ارتقای فعالیت‌‌های علوم‌زمین در کشور

۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۱ کد : ۲۶۸۱۴ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۶۳۷
همسویی کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت ارتقای فعالیت‌‌های علوم‌زمین در کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان عصر امروز میزبان آقایان مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان و سخنگو و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، محمد سرجوقیان معاونت معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، علیرضا رضایی مدیر اکتشاف فولاد مبارکه با همراهی معاونان و مدیران فنی، ستادی و استانی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بود.

در همین زمینه رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از سازمان متبوع خود به عنوان ارگانی که به صورت مستقیم در اکتشافات معادن کشور نقش به سزایی دارد، یاد کرد و گفت: این سازمان بایستی در اصلاح قانون معادن به مجلس شورای مشاور بدهد.

به گفته علیرضا شهیدی؛ اصلی‌ترین موضوعی که به نظر جزو وظایف اصلی و شاخص سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور است بررسی و مطالعه مخاطرات زمین‌شناسی است و هر چه به جلو برویم به دلیل دخالت‌های نابه‌جای انسان در طبیعت هر روز گستره آن وسیع‌تر می‌شود که بر همین اساس بایستی به صورت ویژه وارد عمل شود.

همچنین سخنگو و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پیشنهادات خود را که باید در کدام جایگاه باشد، اعلام کند تا در مجلس پیگیری کنیم.

به گفته طغیانی نماینده مردم اصفهان، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به صورت ویژه در خصوص مطالعات فرونشست زمین در اصفهان و کانون‌های گرد و غبار در همسایگی اصفهان  ورود کند و هرگونه حمایت و همراهی نیاز باشد مجلس شورای اسلامی کمک خواهد کرد.

شایان ذکر است، حاضران صبح امروز نیز ضمن بازدید از مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم زمین استان البرز از نزدیک با فعالیت‌های جاری در این مجموعه آشنا شدند.


نظر شما :