کتاب مخروطه‌افکنه‌های جنوب ایران تالیف کارشناس زمین‌شناسی مرکز اهواز در انتشارات اسپرینگر ژاپن منتشر شد

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۴ کد : ۲۷۰۶۴ اخبار روابط عمومى تازه های نشر
تعداد بازدید:۷۲۶
کتاب مخروطه‌افکنه‌های جنوب ایران تالیف کارشناس زمین‌شناسی مرکز اهواز در انتشارات اسپرینگر ژاپن منتشر شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کتاب مخروطه‌افکنه‌های جنوب ایران (مطالعات زمین‌شناسی، زیست‌محیطی و دورسنجی) تالیف دکتر سعید پورمراد کارشناس زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی مرکز اهواز در انتشارات اسپرینگر منتشر شد.

بر اساس این گزارش؛ کتاب فوق که توسط انتشارات اسپرینگر به عنوان یکی از معتبرترین انتشارات جهان به چاپ رسیده به صورت تخصصی به مطالعه رسوبات کواترنر و بخصوص مخروطه‌افکنه‌ها به کمک روش‌های ژئوشیمیایی، رسوب‌شناسی و دورسنجی می‌پردازد.

شایان ذکر است؛ این کتاب شامل ۸ فصل است که فصل اول کلیات، فصل دوم زمین‎شناسی حوزه زاگرس، فصل سوم مطالعات رسوب‌شناسی پیشرفته، فصل چهارم مطالعات پتروگرافی و ژئوشیمیایی، فصل پنجم مطالعات تکتونیکی و مورفوتکتونیکی، فصل ششم مطالعات زیست‌محیطی، فصل هفتم مطالعات سنجش از دور و GIS ، فصل هشتم مدل سازی حوضه رسوبی را در برمی‌گیرد.

گفتنی است، این کتاب به عنوان یک الگو ‌می‌تواند در مطالعات مشابه در سراسر جهان برای علاقه‌مندان و محققان رسوبات کواترنر درنظر گرفته شود.

کلید واژه ها: کتاب مخروطه‌افکنه‌های جنوب ایران دکتر سعید پورمراد کارشناس زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی مرکز اهواز انتشارات اسپرینگر ژاپن


نظر شما :