<P dir=rtl>6 نفر برای دوره اول سرباز صنعت اعزام شدند</P>

۱۹ اسفند ۱۳۸۲ | ۱۰:۳۹ کد : ۲۷۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۳۵۰
<P dir=rtl>با وجود 50 نفر متقاضی،  6 نفر برای دوره اول سرباز صنعت اعزام شدند</P> <P dir=rtl>با اجرای طرح سربازان صنعت، اولین گروه این سربازان به خدمت سربازی اعزام شدند...</P>

با وجود 50 نفر متقاضی،  6 نفر برای دوره اول سرباز صنعت اعزام شدند

با اجرای طرح سربازان صنعت، اولین گروه این سربازان به خدمت سربازی اعزام شدند.

رضا اشرف‌سمنانی، قائم مقام معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: اجرای طرح سرباز صنعت از دوم اسفندماه آغاز شده و به مدت 1 سال به صورت آزمایشی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این طرح نیروهای واجد شرایط هر 2 ماه یکبار اعزام خواهند شد، گفت: گروه دوم سربازان صنعت اردیبهشت‌ماه سال آینده به خدمت اعزام می‌شوند.

اشرف‌سمنانی گفت: سربازان اعزام شده پس از ‌گذراندن 2 ماه دوره آموزشی در ارگان‌هایی که توسط ستاد کل فرماندهی نیروهای مسلح تعیین می‌شود، بقیه دوران خدمت خود را در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط سپری می‌کنند.

وی نوع مدرک و رشته تحصیلی و معدل فارغ‌التحصیلان را از جمله موارد مورد نظر در پذیرش متقاضیان در طرح سربازان صنعت دانست و افزود: پس از اتمام مرحله آزمایشی، در اواخر سال آینده اجرای مرحله اصلی آغاز ‌شده و پیش‌بینی می‌شود که تعداد پذیرفته‌شدگان در مرحله اصلی به چند هزار نفر برسد.

همچنین حبیب اعتماد، رییس گروه آموزشی وزارت صنایع و معادن، گفت: در مرحله اول تعداد 50 نفر متقاضی شرکت در دوره‌های سرباز صنعت بودند که از بین آنها 12 نفر توسط وزارت صنایع و معادن به ستاد فرماندهی نیروهای مسلح معرفی و در نهایت 6 نفر برای اعزام انتخاب شدند.

وی ادامه داد: این 6 نفر از استان‌های مختلف انتخاب شده‌اند و دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس هستند.

وی تعداد افراد قابل پذیرش در مرحله اول اعزام را 50 نفر پیش‌بینی کرد و افزود: هدف نهایی این طرح اعزام 20 هزار نفر به واحدهای صنعتی است.

وی افزود: دارندگان مدرک لیسانس به بالا مجاز به شرکت در طرح سربازان صنعت هستند و پیش‌بینی می‌شود که در سال‌های آینده دارندگان مدرک فوق دیپلم نیز بتواند در این طرح شرکت کنند.

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد

کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان


نظر شما :