ایران و قزاقستان؛ تحرک در توسعه مناسبات مختلف در زمینه علوم‌زمین

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۵ کد : ۲۷۲۵۳ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۳۷۸
ایران و قزاقستان؛ تحرک در توسعه مناسبات مختلف در زمینه علوم‌زمین

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، آقای آساتوف آمانگلدی مشاور رئیس هیات مدیره شرکتی در قزاقستان با هماهنگی اداره روابط بین‌الملل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با معاونان و مدیران این سازمان در خصوص ادامه و توسعه همکاری دو کشور ایران و قزاقستان مذاکره کرد.

شایان ذکر است؛ بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه زمین‌شناسی و معدن به همراه هیاتی که در راس آن آقای "قاسم ژومارت توکایف"  رئیس‌جمهوری این کشور قرار دارد، به دعوت حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده و در سفر توکایف به تهران قرار است نشست‌های دوجانبه در سطح عالی برگزار و  تعدادی اسناد بین دولتی امضا شود.

همچنین، اواخر سال گذشته به دنبال دیدار آقای Talgat Momyshev معاون وزیر زمین‌شناسی، منابع طبیعی و محیط‌زیست جمهوری قزاقستان با دکترعلیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران دوطرف توسعه همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های مختلف علوم زمین را بررسی کردند.

گفتنی است، در این نشست آقایان دکتر جعفرعمرانی معاون زمین‌شناسی، مهندس بهزاد محمدی مدیر کل اکتشافات فلزی و غیرفلزی، دکتر محمدخانی مدیر کل فرآوری و خانم‌ها هانیه بخشایی سرپرست اداره روابط بین‌الملل و مرضیه عرفاتی کارشناس روابط بین‌الملل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور حضور داشتند .

کلید واژه ها: ایران و قزاقستان؛ تحرک در توسعه مناسبات مختلف در زمینه علوم‌زمین ایران و قزاقستان همایش سرمایه‌گذاری ایران و قزاقستان جعفر عمرانی معاون زمین‌شناسی هانیه بخشایی سرپرست اداره روابط بین‌الملل مرضیه عرفاتی کارشناس روابط بین‌الملل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اطلاعات معدنی کشور قزاقستان


نظر شما :