صعود مشترک تیم کوهنوردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و ایمیدرو به قلل سرکچال

۲۷ تیر ۱۴۰۱ | ۲۰:۲۲ کد : ۲۷۴۱۷ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۱۶۲
صعود مشترک تیم کوهنوردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و ایمیدرو به قلل سرکچال

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کوهپیمایی و صعود کوهنوران این سازمان با همراهی کوهنوردان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو) در قالب یک برنامه مشترک به قلل سرکچال1، 2 و 3 از قلل البرز مرکزی انجام شد.

بر اساس این گزارش، این کوهپیمایی مشترک دوشنبه 27 تیر ماه 1401 با مسئولیت فنی آقای وحید فربد انجام شد و آقایان محمدرضا فیضی، مهدی مختاری، رضا وجدی، فرامرز اله‌وردی و خانم زیبا خدائیان چگنی از اعضای تیم کوهنوردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موفق به صعود به قله شدند.

گفتنی است؛ کوهنوردان صعود از روستای شمشک میدان سپیدستان در ارتفاع ۲۷۰۰ متری آغاز و در ادامه مسیر به پناهگاه لجنی در ارتفاع ۳۵۴۰ متری، سپس به سمت شمال و بر روی یال به سمت قله سرکچال 1 ادامه مسیر دادند و پس از صعود به سرکچال ۱ (۴۱۳۰ متر)، بر روی خط راس ( در مسیر غرب به شرق) موفق به صعود به قلل سرکچال۲ (۴۱۵۲ متر) و نهایتا بلندترین قله این مجموعه، سرکچال ۳ (۴۲۱۰ متر) شدند.

کلید واژه ها: صعود مشترک تیم کوهنوردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و ایمیدرو به قلل سرکچال1، 2 و 3 از قلل البرز مرکزی


نظر شما :