بازدید هیات رئیسه و اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان فارس از مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز

۱۰ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۴ کد : ۲۷۴۶۶ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۲۷۳
بازدید هیات رئیسه و اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان فارس از مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شیراز

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، هیات رئیسه و اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان فارس در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور(شیراز) حضور یافته و از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کردند.

در این بازدید دکتر طهمورث یوسفی، مدیرکل مرکز گزارشی از شرح وظائف و عملکرد مرکز شیراز در منطقه جنوب کشور در راستای ایفای وظائف حاکمیتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و آغاز طرح تحول این سازمان در استان‌های مختلف کشور از سال گذشته، ارائه کرد و به سوالات حاضران در جلسه پاسخ داد.

بازدیدکنندگان در بخش‌های مختلف مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور(شیراز)  از جمله آزمایشگاه، آماده‌سازی نمونه و تهیه مقاطع نازک، GIS  و کارتوگرافی نقشه‌های زمین‌شناسی، زمین‌شناسی مهندسی و آزمایشگاه مربوطه، مطالعات میکروسکوپی مقاطع سنگ و فسیل و کتابخانه حضور یافته و سوالات مورد نظر را با کارشناسان بخش‌های مختلف مطرح کردند.

بخش پایانی به  بازدید از موزه تخصصی علوم زمین مرکز شیراز اختصاص داشت که اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان فارس با نمونه‌های مختلف سنگ و کانی استان فارس و سایر مناطق کشور و نیز نمونه‌هایی از سایر کشورها آشنا شدند.


نظر شما :