بررسی و ارائه پروژه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برای احیای تالاب‌انزلی در دستگاه‌های اجرایی استان گیلان

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۲ کد : ۲۷۴۷۱ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۴۶۸
بررسی و ارائه پروژه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برای احیای تالاب‌انزلی در دستگاه‌های اجرایی استان گیلان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به دنبال حضور دکتر علی شکیباآزاد رییس گروه رسوب‌شناسی این سازمان در استان گیلان، پروژه‌ها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به‌منظور احیای تالاب انزلی با حضور مسلم امانی مدیرکل زمین‌شناسی استان و کارشناسان این اداره‌کل برای دستگا‌ه‌های متولی استان گیلان ارائه و بررسی شد.

بر همین اساس، در نشستی با حضور رضا زمانی مدیرکل سابق حفاظت محیط‌زیست استان گیلان و افشین عزیزی ریاست ستاد احیا تالاب انزلی، تجهیزات سنجش رسوب و میزان رسوب‌گذاری در تالاب‌انزلی با قابلیت اجرا و پایش توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور معرفی شد و نقش آن در مدیریت احیا تالاب مورد تبادل‌نظر قرار گرفت.

در این نشست دکتر علی شکیباآزاد رییس گروه رسوب‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، ضمن اشاره به وظایف حاکمیتی سازمان متبوع خود در حفظ و حراست از منابع ملی، استفاده از داده‌های تولید شده در این سازمان را برای دستگاه‌های اجرایی استان را مفید قلمداد کرد و از آمادگی ارائه این داده‌ها به مراجع مربوطه  خبر داد.

همچنین، مدیرکل سابق حفاظت از محیط‌زیست استان گیلان از آمادگی کامل برای حمایت از دستاوردهای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و استفاده از تجربیات این مجموعه در احیای تالاب‌انزلی و پایش رودخانه‌های زرجوب و گوهررود خبر داد و گفت: سوابق مثبت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در پروژه‌های پژوهش محور قابل تقدیر و قدردانی است.

در ادامه افشین عزیزی رییس ستاد احیا تالاب انزلی در استانداری گیلان ضمن استقبال از طرح‌های پیشنهادی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در استان گیلان، از آمادگی برای برگزاری جلسه اضطراری ستاد احیای تالاب با حضور دکتر عباسی استاندار گیلان و همچنین بازدید ایشان از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و آزمایشگاه مرکزی کرج خبرداد و ابراز امیدواری کرد فعالیت‌های این سازمان آثار مثبتی در استان گیلان به همراه داشته باشد.

در ادامه این جلسات که با هدف معرفی نحوه مطالعه و بررسی تالاب انزلی توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و همکاری سایر دستگاه‌های زیربط صورت گرفت، امیر مرادی مدیریت بحران استانداری گیلان ضمن استقبال از طرح‌های پیشنهادی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در استان گیلان از آمادگی کامل برای همکاری در این زمینه خبر داد و گفت تالاب انزلی از اهمیت ویژه‌ای در استان گیلان برخوردار است.

همچنین، امیرعباس گچکار معاون هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به تجهیزات موجود در این استان از کارشناسان و مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی استان به‌منظور بازدید تا از شناور هاورکرافت این سازمان  مستقر در شهرستان رودبار دعوت کرد.

شایان ذکر است، نشست هم‌اندیشی با آقای محمد پورخوش‌سعادت فرماندار شهرستان بندرانزلی در راستای جلسات مرتبط با مطالعه تالاب‌انزلی نیز برگزار شد.

در این جلسه نیز فرماندار شهرستان انزلی ضمن آشنایی با فعالیت‌های علمی و پژوهشی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در کشور و به‌ویژه استان گیلان خواستار همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌های زیربط در این استان و شهرستان انزلی شد و پیشنهاد کرد بازدید میدانی مشترک دستگاه‌های اجرایی استان با همراهی کارشناسان اداره‌کل زمین‌شناسی استان گیلان از تالاب‌انزلی صورت گیرد.

کلید واژه ها: پروژه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برای احیای تالاب‌انزلی دکتر علی شکیباآزاد رییس گروه رسوب‌شناسی مسلم امانی مدیرکل زمین‌شناسی افشین عزیزی رییس ستاد احیا تالاب انزلی امیر مرادی مدیریت بحران استانداری گیلان امیرعباس گچکار معاون هلال‌احمر استان گیلان محمد پورخوش‌سعادت فرماندار شهرستان بندرانزلی نحوه مطالعه و بررسی تالاب انزلی تجهیزات سنجش رسوب و میزان رسوب‌گذاری در تالاب‌انزلی


نظر شما :