در دولت آقای خاتمی معدن از صنعت پیشی گرفت

۲۶ شهریور ۱۳۸۴ | ۰۱:۳۹ کد : ۲۷۷۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۱۷
عملکرد دو دولت خاتمی در بخش صنعت و معدن طی 8سال گذشته چه بوده است؟ این سوالی منطقی است که ...

عملکرد دو دولت خاتمی در بخش صنعت و معدن طی 8سال گذشته چه بوده است؟ این سوالی منطقی است که در ماه‌های پایانی فعالیت هر رییس دولتی ذهن صنعتگران و فعالان اقتصادی را متوجه خود می‌کند. به همین منظور خبرنگار ما با چند تن از کارشناسان اقتصادی در این‌باره گفت‌وگو کرده است. برخی از آنها با نقد عملکرد دولت در حوزه صنعت، به دستاوردهای صنعتی نیز اشاره کرده‌اند.
دکتر عبدالحسین ساسان، کارشناس اقتصادی و استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان اولین کارشناسی بود که در این‌باره با خبرنگار ما مصاحبه کرد.
وی گفت: طی 8سال گذشته در بخش معدن رشدی به مراتب بالاتر از 10درصد را شاهد بودیم و این بخش، عملکرد نسبتا مناسب و خوبی را داشته است. اما سوال این است که رشد بخش معدن تا چه حد در اقتصاد کشورمان موثر و تاثیرگذار است؟!
این کارشناس اقتصادی افزود: رشد بخش معدن طی چند سال گذشته تاثیر مستقیم بر صادرات مواد خام گذاشته است و به این ترتیب ایران هم اکنون در بخش صادرات معدن به یک متغیر مثبت در منطقه تبدیل شده است.
دکتر ساسان در ادامه در مورد عملکرد صنعت در دولت آقای خاتمی گفت: بخش صنعت در مواردی رشد خوبی داشته اما متاسفانه صنایعی که رشد کرده‌اند در واقع صنایع آلاینده (زیست محیطی) بوده‌اند. که احیانا در کشورهای پیشرفته از آنها حمایت نمی‌شده است.
 
روزنامه دنیای اقتصاد
 

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :