کتاب شناخت فسیلها بعد از پنجاه سال تهیه شد:

۳۰ فروردین ۱۳۸۴ | ۱۳:۵۰ کد : ۲۷۸۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۹۰
دکتر استیونس گریم که حدود نیم قرن زمان برد تا این کتاب را آماده کند میگوید تهیه این کتاب
دکتر استیونس گریم که حدود نیم قرن زمان برد تا این کتاب را آماده کند میگوید تهیه این کتاب برروی فسیلهای سات لند(نیوزلند) با صرف 50 سال ارزش دارد.
در سال 1955 یک محقق زمین شناس از دانشگاه ویکتوریا برای ترسیم نقشه کوههای هوکونوئی به سات لند اعزام شد.
من رفتم و تمام فسیلهارا دیدم آنهارا جدا کردم و فسیلهائی که ارزش بین المللی و مهمی را داشتند مورد مطالعه قرار دادم .دکتر استیونس و زمین شناسان همراه وی که از سازمان زمین شناسی نیوزلند بودند فشار کاری زیادی را برای ترسیم نقشه تحمل کردند.من در سال 1992 از انجمن زمین شناسی و علوم هسته ای بازنشسته شدم و فرصت انکه بتوانم پروژه خود را ادامه دهم پیدا کردم .
در سال 1997 کتابی در مورد فسیلهای کافیا نوشتم و شروع به تحقیق در مورد فسیلهای منطقه هوکونوئی کردم . هشت سال بعد تحقیق در مورد آمونیتهای سینورین در نیوزلند به اتمام رسید.
منطقه هوکونوئی فسیلهای بسیار جالبی به سن 200 میلیون سال قبل را دارد که جزئ جانوران دریائی میباشند و پس از عقب نشینی دریا این موجودات ازبین رفته و سپس فسیل شدند .من فسیلهائی که در نیوزلند میبینم در نوادا و آلاسکا وجود دارد و بدین معنی است که 200 میلیون سال پیش نیوزلند به شمال غربی آمریکای شمالی چسبیده بود . این تمام صحبتهائی بود که دکتر استیونس کردو معتقد بود که اقیانوس آرام یکپارچه بوده است .
مارس سال آینده دکتر گریمز مقاله ای در رابطه با تحقیقات خود در کنفرانس بین المللی فسیلها در ولینگتن ارائه خواهد کرد.
 
 
محسن مظفری افشار
 


کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :