معارفه سرپرست جدید اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه هرمزگان

۲۱ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۳ کد : ۲۸۲۳۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۴۰
معارفه سرپرست جدید اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه هرمزگان

صبح امروز طی حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، علیرضا اسدی کرم, رییس جدید اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه هرمزگان ، معارفه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور؛ خلیل قاسمی در نشست معارفه سرپرست جدید زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه هرمزگان گفت: 20 نوع ماده معدنی در استان هرمزگان وجود دارد که با این تنوع موادمعدنی می‌توان صرفه اقتصادی خوبی برای استان باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: یکی از پتانسیل های این استان، می‌توان به توسعه عملیات اکتشافی در حوزه شرق استان علی الخصوص شهرستان بشاگرد در حوزه منگنز اشاره نمود.

وی بیان داشت: در بحث اکتشافات کانسارهای فلزی در 5 سال گذشته به نتایج خوبی در حوزه منگنز شهرستان بشاگرد رسیدیم.

قاسمی افزود: 17 درصد کانسارهای فلزی در سال گذشته مربوط به استان هرمزگان بوده که کشف ذخایر قطعی در استان هرمزگان انجام شده است. 

معاون برنامه‌ریزی توسعه و منابع و پشتیبانی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در این نشست از آغاز حرکت و تحول طرح‌های زمین‌شناسی در سازمان زمین‌شناسی سخن گفت و اظهار داشت: در استان‌ها تغییر و تحولات عملیات اکتشافی جدیدی آغاز شده است.

احمد رضازاده بیان داشت: تحول در توسعه همکاری‌ها در اکتشافات دریایی و زمین در استان به زودی آغاز خواهد شد.

وی در خصوص پسماند آب شیرین کن‌های حوزه خلیج فارس اظهار داشت: استحصال موادمعدنی از پسماندهای آب شیرین کن‌ها در حال انجام است. 

در پایان این نشست از زحمات و خدمات محسن جرجندی پور طی مدت تصدی زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در استان هرمزگان تقدیر به‌عمل آمد.

کلید واژه ها: علیرضا اسدی روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه هرمزگان


نظر شما :