کارگاه آموزشی تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم(مقدماتی۲) در اصفهان برگزار شد

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۳ کد : ۲۸۴۹۸ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري جهاد تبیین
تعداد بازدید:۶۵۹
کارگاه آموزشی تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم(مقدماتی۲) در اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کارگاه آموزشی آشنایی با تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی در مقیاس یک‌پنجاه‌ هزارم (مقدماتی۲) ۲۷ الی ۲۹ دی ماه در اصفهان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این دوره با حمایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان و تلاش گروه آموزش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و مدیریت منطقه زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی سپاهان و پژوهشکده علوم زمین برگزار شده است.

شایان ذکر است،  آموزش این دوره را آقایان دکتر محمودرضا مجیدی‌فر، دکتر محمدرضا قاسمی و دکتر مرتضی خلعتبری از استادان پژوهشکده علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور بر عهده داشتند.

این دوره پس از یک روز کامل آموزش نظری و روش‌های برداشت میدانی در ارتباط با تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و فعالیت‌های اکتشافی در پیرامون اصفهان انجام شد.

گفتنی است، مطالبی با عنوان برداشت سنگ‌های آذرین دگرگونی در نقشه‌های زمین‌شناسی،  برداشت‌های چینه‌شناسی برای نقشه‌های زمین‌شناسی و آشنایی با چینه‌شناسی ایران مرکزی، برداشت‌های ساختاری برای نقشه‌های زمین‌شناسی و جایگاه زمین‌ساختی مواد معدنی با تاکید بر اسکارن‌ها در این کارگاه آموزشی ارائه شد.

همچنین بازدید میدانی در روز یکم در مسیر باقرآباد به چاه‌ریسه صورت گرفت و طی آن روش‌های برداشت چینه‌شناسی و ساختاری در توالی‌های پرمین، تریاس، کرتاسه و الیگومیوسن تمرین شد.

بازدید میدانی روز دوم نیز در شمال فشارک و باختر زفره انجام شد و طی آن روش‌های برداشت سنگ‌های آذرین و دگرگونی، زمین‌شناسی اسکارن‌ها،  کانه‌زایی مگنتیت در اسکارن و برداشت‌های چینه‌شناسی و ساختاری در توالی‌های دونین، تریاس و میوسن مرور شد.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: کارگاه آموزشی آشنایی با تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی در مقیاس یک‌پنجاه‌ هزارم شرکت فولاد مبارکه اصفهان گروه آموزش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مدیریت منطقه زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی سپاهان پژوهشکده علوم زمین برداشت سنگ‌های آذرین دگرگونی در نقشه‌های زمین‌شناسی شمال فشارک و باختر زفره کانه‌زایی مگنتیت در اسکارن


نظر شما :