از شب گذشته تا بامداد امروز کرمان بار دیگر لرزید

۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۴ | ۱۶:۳۷ کد : ۲۸۵۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۰۶
شب گذشته زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴/۵ ریشتر استان کرمان را لرزاند. به گزارش گروه خبر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، شبکه‌های لرزه‌نگاری...

شب گذشته زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴/۵ ریشتر استان کرمان را لرزاند.
به گزارش گروه خبر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، شبکه‌های لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از ساعت ۲۳ و ۲۸ دقیقه شب گذشته تا ساعت ۸ بامداد امروز ، تعداد ۵ زمین‌لرزه را با بزرگی ۳ تا ۴/۵ ریشتر در گستره شهرستان کرمان ثبت کرده‌اند.
دکتر نوربخش میرزایی رئیس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه خبر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور ضمن تائید این مطلب گفت: این زلزله در ساعت ۱۱ و ۲۸ دقیقه شب گذشته در استان کرمان به وقوع پیوست و پس از آن نیز ۴ پس‌لرزه با قدرت‌های مختلف کرمان را لرزانده است.
وی در خصوص موقعیت جغرافیایی وقوع این لرزش‌ها گفت: این زمین‌لرزه‌ها در شمال استان کرمان در طول جغرافیایی ۲۷/۵۷ و عرض جغرافیایی ۶۶/۳۰ به وقوع پیوسته‌اند. دکتر میرزایی افزود: وقوع هر زمین‌لرزه پس‌لرزه‌هایی را نیز به دنبال خواهد داشت وبا توجه به بزرگی زمین‌لرزه اخیر، پس‌لرزه‌ها تا چند روز در منطقه ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص خسارت‌های ناشی از این زمین‌لرزه گفت: تاکنون در مورد خسارت‌های این زلزله موردی گزارش نشده و اطلاعی در دست نیست.
گزارش‌های دریافتی از کرمان حاکی از آن است که در هنگام وقوع زلزله تعدادای از اهالی وحشت‌زده به هنگام فرار از منازل خود، به طرف درب و پنجره‌های ساختمان‌ها هجوم بردند که موجب شکسته شدن شیشه‌های منازل و زخمی شدن برخی از آنها و همچنین موجب وارد آمدن خسارت‌های مالی اندکی به منازل مسکونی شده است. با این حال، نیروی انتظامی استان کرمان اعلام کرد که به رغم وجود امنیت کامل در این استان، به افزایش نیروها و گشت‌های انتظامی ویژه در نقاط حساس شهر مبادرت ورزیده است و هم‌اکنون امنیت کامل در منطقه برقرار است.
 

کلید واژه ها: کرمان


نظر شما :