سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در نخستین رویداد مدیریت بحران «ایران قوی» با حضور معاون اول رییس‌جمهور و وزیر کشور

۲۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۹ کد : ۲۸۶۴۵ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۶۳۰
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در نخستین رویداد مدیریت بحران «ایران قوی» با حضور معاون اول رییس‌جمهور و وزیر کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نخستین رویداد مدیریت بحران «ایران قوی1401» صبح امروز  سه شنبه  با حضور محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور و سردار احمد وحیدی وزیر کشور در باغ موزه ملی دفاع مقدس گشایش یافت.

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز با برپایی نمایشگاهی به ارائه دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خود در زمینه‌های مختلف علوم‌زمین پرداخته است.

سردار احمد وحیدی وزیر کشور پیش از آغاز این نشست از نخستین نمایشگاه رویداد مدیریت بحران "ایران قوی" از غرفه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بازدید کرد.

بر اساس این گزارش، نخستین رویداد مدیریت بحران "ایران قوی1401" زیر ساختی با محوریت رشد و توسعه دانش و فناوری در راستای ارتقای نظام مدیریت بحران کشور است که دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در زمان وقوع بحران در آن مشارکت دارند.

شایان ذکر است؛ اولین رویداد مدیریت بحران ایران قوی 1401 فرصت بسیار مغتنمی است تا فعالان این حوزه دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید مدیران ارشد ملی، استانی، محلی مدیریت بحران کشور، دست‌اندرکاران و متخصصان علمی و اجرایی این حوزه قرار دهند و با در نظر گرفتن مخاطره‌خیزی کشور و نیازهای روز حوزه مدیریت بحران روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد این حوزه، فعالیت‌ها و نوآوری‌های علمی، اجرایی، صنفی و صنعتی آتی خود را هدایت کند.

رویداد «مدیریت بحران ایران قوی 1401» به عنوان تنها رویداد سالانه سازمان مدیریت بحران کشور است که به صورت رسمی توسط این سازمان برگزاری می‌شود.

وزیر کشور:‌

مدیریت بحران مدیریتی پیچیده و چند وجهی است/لزوم بهره‌گیری از تجهیزات بروز برای مدیریت بحران

در  مراسم برگزاری نخستین رویداد مدیریت بحران «ایران قوی ۱۴۰۱» وزیر کشور با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از مهارت‌های انسانی، تجهیزات بروز و ارتقاء نرم افزار برای مدیریت بحران گفت: مدیریت بحران مدیریتی پیچیده و چندوجهی است.

سردار احمد وحیدی با تاکید بر لزوم تصمیم گیری‌های فوری و حضور بلادرنگ در بحران‌ها، گفت: حضور در بحران‌ها حضوری ایثارگرانه و بلادرنگ است و کلمه مدیریت بحران خود نشان دهنده موارد متعددی است که باید در مدیریت بحران مورد توجه قرار گیرد و در حقیقت مدیریت بحران یک نوع از مدیریت راهبردی است که با توجه به ویژگی‌های خاص مد نظر قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که ما باید بیش از همه برای وقایع آمادگی داشته باشیم، افزود: با توجه به وقوع زلزله در کشورهای سوریه و ترکیه مراتب تسلیت خود را به مردم مسلمان ترکیه و سوریه اعلام می‌کنم و حادثه تلخی که روی داده و موجب تأسف همه شده است.

وزیر کشور با بیان این‌که وقایعی همچون زلزله هم تأسف را به همراه دارد و هم هشداری به ما می‌دهد که بیش از پیش خود را آماده کنیم، تصریح کرد: باید نگاهی رشد یابنده به ابعاد مختلف حوادث داشته باشیم و مهارت‌های انسانی، تجهیزات و نرم افزاری را در جهت مقابله با حوادث ارتقاء دهیم و بی‌تردید بحران پدیده‌ای چند جانبه است و ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... را در بر می‌گیرد که بر همین اساس مدیریت پیچیده و چند جانبه‌ای را می‌طلبد.

وی با تاکید بر اینکه در حوادثی که در کشورمان به وقوع می‌پیوندد دستگاه‌ها، گروه‌های مردمی و نهادها حضور سریعی دارند، افزود: در حوادث تمام کشور بسیج می‌شود و این ظرفیت بزرگی است و می‌توان گفت که به صورت اختصاصی در نظام جمهوری اسلامی ایران اتفاق می‌افتد و این حضور نشان‌دهنده توجه مسئولان به موضوع مدیریت بحران و حوادثی است که اتفاق می‌افتد.

وحیدی با اشاره به وقوع زلزله در هرمزگان، آذربایجان‌غربی و سیل، سرمازدگی و فرونشست، گفت: این حوادث اخیرا در کشور ما رخ داده و پرداختن به آنها نگاه علمی قوی و حضور همه‌جانبه و هماهنگی را می‌طلبید که خوشبختانه این موارد به وقوع پیوسته است و در زلزله اخیر جمهوری اسلامی ایران در مدت اندکی نیازهای اولیه همچون آب، برق و گاز را وصل کرد و در مرحله بعد به موضوع اسکان پرداخت.

وزیر کشور تاکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر سندهای ملی در کنار سندهای استانی به عنوان مقدمات و زیربنای موضوع مدیریت بحران به تصویب رسیده و امیدواریم این رویداد نیز بتواند به لحاظ علمی و عملی ما را برای رویارویی بهتر در حوادث پیش‌رو آماده کند.

 

این خبر در حال تکمیل است/.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مدیریت بحران ایران قوی 1401


نظر شما :