مدیرکل صمت استان آذربایجان غربی خبر داد؛ احیای ۲۰ معدن راکد در استان توسط بخش خصوصی/ رشد ۱۰۱ درصدی اخذ حقوق دولتی از معادن

۳۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۵:۲۸ کد : ۲۸۸۸۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۳۳
مدیرکل صمت استان آذربایجان غربی اعلام کرد که ۲۰ معدن راکد و غیر فعال توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی فعال و به چرخه تولید بازگشتند
مدیرکل صمت استان آذربایجان غربی خبر داد؛ احیای ۲۰ معدن راکد در استان توسط بخش خصوصی/ رشد ۱۰۱ درصدی اخذ حقوق دولتی از معادن

به گزارش شاتا و به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی، «عبدالحمید سرتیپی» مدیرکل صمت استان آذربایجان غربی، در خصوص عملکرد معادن استان در سال گذشته گفت: تغییر نگرش دولت در توسعه معادن از طریق سامانه­های مربوطه از جمله کاداستر، منجر به افزایش شفافیت در حوزه معادن شده و با توجه به مزیت بالای استان در بخش معدن، سازمان­های توسعه­‌ای وزارت صمت از جمله سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران (ایمیدرو) و شرکت­های تابعه حضور فعال و موثری در این دوره در استان را داشته­اند.

وی افزود: در سال گذشته با صدور 50 فقره پروانه بهره برداری برای معادن جدید زمینه اشتغال مستقیم برای 314 نفر ایجاد شد که جهت بهره برداری از این معادن بیش از 2 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

مدیرکل صمت استان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 549 معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ظرفیت استخراج 18 میلیون و 727 هزار تن در استان وجود دارد که برای بهره برداری از این معادن بیش از 7 هزار و 512 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و زمینه اشتغال مستقیم برای 5 هزار و 421 نفر در این معادن فراهم شده است.

وی اضافه کرد: در آذربایجان غربی 230 معدن غیر فعال و راکد شناسایی شده است که جهت فعالسازی این معادن، فرآیند مزایده عمومی برگزار خواهد شد و این معادن بعد از برگزاری مزایده عمومی به دارندگان صلاحیت قانونی واگذار خواهد شد. همچنین تاکنون 20 معدن راکد و غیر فعال توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی فعال و به چرخه تولید بازگشتند که با فعال سازی این معادن برای 160 نفر زمینه اشتغال مستقیم فراهم گردید.

سرتیپی همچنین گفت: طی یک سال گذشته بیش از 2 هزار و 981 میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان اخذ و به خزانه دولت واریز شده است که نسبت به سال گذشته با 101 درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/

http://shatanews.ir/s/mfaf6A1

۳۰ فروردین ۱۴۰۲


نظر شما :