ارائه دستاوردهای فناوران در حوزه ژئوماتیک در اردیبهشت

۲۵ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۸:۰۸ کد : ۲۸۹۰۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۰۱
به مناسبت هفتادمین سال تاسیس سازمان نقشه‌برداری کشور، نمایشگاهی از دستاوردهای فناوران کشور در حوزه ژئوماتیک برپا می‌شود.
ارائه دستاوردهای فناوران در حوزه ژئوماتیک در اردیبهشت

به گزارش ایسنا، سازمان نقشه‌برداری کشور  همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس این سازمان با همکاری انجمن علمی مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک ایران نسبت به برگزاری بیست‌وهفتمین همایش ملی مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی ژئوماتیک از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در محل سازمان نقشه برداری اقدام کردند.

نمایش دستاوردهای علمی کشور در حوزه اطلاعات مکانی و صدور خدمات مهندسی به کشورهای منطقه از اهداف برگزاری این رویداد فناورانه است.

ژئودزی، تعیین موقعیت، ناوبری و چارچوب‌های مختصاتی زمین مرجع، ژئودینامیک و پایش تغییرات پوسته زمین، فتوگرامتری و استفاده از پهپاد، سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی (GIS & SDI)، فناوری سنجش از دور در بروزرسانی اطلاعات مکانی و پایش تغییرات محیطی، هیدروگرافی و پایش و مدلسازی دریا با استفاده از داده‌های میدانی و ماهواره‌ای، نقش اطلاعات مکانی در مدیریت منابع طبیعی، حفاظت از محیط زیست و مدیریت بحران، نقش اطلاعات مکانی در مدیریت، برنامه‌ریزی، کاداستر و آمایش سرزمین، کارتوگرافی و روش‌های نوین نمایش اطلاعات مکانی و ایجاد تحول در تولید و ارائه داده‌های مکانی با استفاده از فناوری‌های دانش‌بنیان محورهای این همایش به شمار می‌آیند.

در بخش نمایشگاهی این رویداد، قابلیت‌های موجود و نتایج علمی و دستاوردهای شرکت‌های فناور به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام

isna.ir/xdNGyD

۲۵ فروردین ۱۴۰۲

کد خبر: 1402012512268


نظر شما :