توافقات دور اول مذاکرات ایران و روسیه جهت اجرای طرح مشترک زمین‌شناسی و اکتشافی

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰ کد : ۲۸۹۶۱ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري جهاد تبیین
تعداد بازدید:۶۹۶
توافقات دور اول مذاکرات ایران و روسیه جهت اجرای طرح مشترک زمین‌شناسی و اکتشافی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به دنبال حضور نمایندگان شرکت JSC از هلدینگ Rosgelogia روسیه در این سازمان دو طرف نسبت به توسعه مناسبات معدنی و زمین‌شناسی توافق کردند.

بر اساس این گزارش، دور اول مذاکرات و رایزنی‌های شرکت JSC از هلدینگ Rosgelogia روسیه با حضور نمایندگان و مدیران ارشد دفتر اکتشاف وزارت صمت، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) پیش از ظهر به نتیجه رسید.

شایان ذکر است؛ دو طرف نسبت به انتخاب و پیشنهاد یک تا دو بلوک عملیاتی برای اجرای پروژه‌های تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی، ژئوشیمیایی و زمین‌شناسی اقتصادی در مقیاس یک پنجاه‌هزارم از سوی جمهوری اسلامی ایران به طرف روسی، استفاده از ظرفیت آزمایشگاه‌های زمین‌شناسی و اکتشافی جمهوری اسلامی ایران بر ای انجام خدمات فنی-تخصصی مرتبط با طرح مشترک، آموزش و انتقال تکنولوژی به طرفی ایرانی از سوی طرف روسی و انجام اکتشاف چهار لایه‌ای منابع فلزی، غیرفلزی، گوهرسنگ‌ها و عناصر نادر خاکی به تفاهم رسیدند.

گفتنی است؛ پس از نهایی شدن شرح خدمات و بودجه پیشنهادی طرف روسی و تایید مراتب از سوی جمهوری اسلامی ایران، به زودی توافقات در قالب سند همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه به امضا خواهد رسید.

 


لینک دانلود فایل

نظر شما :