با همکاری دوجانبه میان ایران و ایتالیا: جاذبه‌های ژئوتوریسم قشم به تصویر کشیده می‌شود

۱۴ شهریور ۱۳۸۴ | ۰۲:۳۰ کد : ۲۹۴۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۰۲
مهندس امری کاظمی مجری طرح ژئوتوریسم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در گفت‌وگو با بخش خبر این سازمان بیان کرد : در خلال برگزاری سی ودومین ...

فیلم مستندی درباره پدیده‌های زمین‌شناسی و ژئوتوریسم جزیره قشم با همکاری موسسه تحقیقات ملی ایتالیا، سازمان زمین‌شناسی ایران و سازمان منطقه آزاد قشم در حال ساخت است.
مهندس امری کاظمی مجری طرح ژئوتوریسم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در گفت‌وگو با بخش خبر این سازمان بیان کرد : در خلال برگزاری سی ودومین کنگره زمین شناسی ایتالیا، تئودور مرکوری مدیر  بخش مستندسازی موسسه تحقیقات ملی علوم ایتالیا (
CNR) تقاضای بازدید از ایران و پدیده‌های زمین‌شناسی کشور و ساخت فیلمی مستند راکردند که با توجه به تنوع و تعدد پدیده‌های زیبای زمین‌شناسی ،وجود امکانات مناسب و سوابق کارهای صورت گرفته بر روی ژئوپارک و ژئوتوریسم قشم ، این جزیره به عنوان محل ساخت فیلم مورد توجه قرار گرفت .
وی درباره نحوه ساخت این فیلم مستند گفت : این پروژه مشترک با تفکر طبیعت، زمین، انسان و زندگی و روابط متقابل آنها باهم طراحی و اکنون مراحل تدوین آن آغاز شده است که پس از مشخص شدن طرح اولیه به تنظیم متون، توضیحات علمی و  طراحی و ساخت مدل‌های سه‌بعدی و انیمیشن‌های کامپیوتری می‌پردازیم.
کاظمی در پایان ابراز امیدواری کرد که قشم به عنوان یک نمونه جهانی در رابطه متقابل انسان و طبیعت بدل شود و بتوان آنرا به عنوان یک مدل همزیستی و بهره‌وری به دیگر کشورها معرفی کرد.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

کلید واژه ها: هرمزگان


نظر شما :