ایجاد 8 هزار فرصت شغلی در طول برنامه سوم توسعه

به گزارش بخش خبری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این مجمع با حضور کمرنگ علاقمندان وبرخی از اعضاء سازمان نظام مهندسی معدن برگزار شد ،وچند تن ازروسا ومدیران ...
۱۴ شهریور ۱۳۸۴ | ۰۲:۲۷ Code: ۲۹۵۰ اخبار روابط عمومى

مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی معدن صبح روز پنج‌شنبه 22 اردیبهشت‌ماه در سالن اجتماعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار شد.
به گزارش بخش خبری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این مجمع با حضور کمرنگ علاقمندان وبرخی از اعضاء سازمان نظام مهندسی معدن برگزار شد ،وچند تن ازروسا ومدیران سازمان های ذیربط ازجمله مهندس سجادیان ،عضو کمیته معادن وزارت صنایع ومعادن ،مهندس اسماعیلی دهج ،مدیر اجرایی اکتشاف وزارت صنایع ومعادن وهمچنین دکتر خاکزاد ،عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن درآن حضورداشتند،که درطی مراسم به نقدوبررسی عملکرد سازمان نظام هندسی معدن وروند فعالیتهای اجرایی آن درطول دوسال اخیر پرداختند.
 در آغاز این مراسم مهندس اسماعیلی دهج، در خصوص روند فعالیت‌ها و عملکرد سازمان نظام مهندسی در طول سال گذشته به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت :‌ سازمان نظام مهندسی معدن سازمان نوپایی است که در این دوره دو ساله با فراز‌و نشیب فراوانی روبرو شده است ما در بخش اجرایی این سازمان عملا از الگوی مشخص و سیاستگذاری صحیحی برخوردار نبودیم از این‌رو الگوبرداری ما از سازمان نظام مهندسی مسکن انجام شد. در سال گذشته خوشبختانه اقداماتی جهت تدوین دستورالعمل و آئین‌نامه‌های مقرراتی به انجام رسید که پس از تصویب شورای مرکزی به اجرا درخواهد آمد.
در ادامه این مراسم مهندس سجادیان عضو کمیته معادن وزارت صنایع و معادن، در سخنانی به تشریح عملکرد فعالیت‌های معدنی درطول برنامه سوم و چهارم توسعه پرداخت و افزود :‌با توجه به اینکه سال 84 آغاز برنامه چهارم توسعه و نیز چشم‌انداز برنامه بیست‌ساله کشور است، فعالیت‌های گسترده‌ای در تمامی زمینه‌های عمرانی در حال برنامه‌ریزی و اجرا است. براساس این چشم‌انداز بیست‌ساله که افق آن سال 1404 ایران را ترسیم می‌کند، ایران بعنوان نخستین کشور توسعه‌یافته در بخش‌های اقتصادی، صنعتی در سطح منطقه تبدیل خواهد شد.که برای رسیدن به این مهم یکی از بخش‌های ویژه‌ای که باید توجه وافری به آن مبذول داشت بخش معدن و صنایع معدنی خواهد بود.
وی گفت : زیربنای صنعت کشور، معادن و صنایع پایین‌دستی است که بدون پیشرفت در این زمینه در سایر بخش‌‌های صنعتی به موفقیت نخواهیم رسید.
گفتنی است در طول برنامه سوم توسعه با ایجاد 800 هزار فرصت شغلی در بخش صنعت و معدن توانستیم گام مهمی را در جهت ارتقاء فعالیت‌های معدنی برداریم.
در پایان این مراسم مهندس اسماعیلی دهج از انحلال معاونت معدنی وزارت صنایع و معادن خبر داد و افزود :‌خبرهایی مبنی بر انحلال معاونت معدنی وزارت‌خانه به گوش می‌رسد که با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه توسعه فعالیت‌های معدنی و عمرانی صورت گرفته است بنظر می‌رسد چنین اقدامی بخش معدن را ناشناخته‌تر و مهجورترمی سازد و ما امیدواریم مسئولین ذیربط نسبت به تجدید‌نظر واصلاحات بنیادی در این خصوص همت وتلاش بیشتری گمارند.
کلید واژه ها: سایر موارد

نظر شما :