به گفته سازمان صنایع و معادن اصفهان: استان اصفهان در تولید مواد معدنی دوم شد

۲۸ آبان ۱۳۸۴ | ۰۴:۱۸ کد : ۳۰۱۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۱۶
مهندس سید مجتبی هاشمی رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان در گفت‌و‌گو با بخش خبری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور...

در حال حاضر استان اصفهان با تولید 4/13 میلیون تن ماده معدنی پس از کرمان در رتبه دوم کشور ایستاده و از لحاظ تولید سنگ به کسب مقام اول نائل شده است.
مهندس سید مجتبی هاشمی رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان در گفت‌و‌گو با بخش خبری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت :‌خوشبختانه با برگزاری جلسات متعدد و ایجاد کمیتة مورد نیاز در بخش سنگ کشور به نتایج مطلوبی رسیده‌ایم که در صورت ایجاد تکنولوژی برش سنگهای تزئینی باظرافت و تخصص قابل رقابت با کشورهای خارج، شاهد به حداکثر رسیدن بهره‌وری در بخش سنگ کشور خواهیم بود.
وی با بیان اینکه آنچه امروز به  عنوان وام در اختیار معادن قرار میگیرد  پاسخگوی نیاز‌های آنها جهت ایجاد زیر‌بناهای اولیه نیست، خاطرنشان کرد : علاوه بر محدود بودن سرمایه جهت انجام فعالیت اولیه در ایجاد زیر‌بنای معادن،‌ آنچه امروز متولیان این بخش با آن روبه‌رو هستند نبود اطلاعات جامع و کامل از میزان ذخایر قطعی معدنی و واگذاری معادن به فعالان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بدون توجه به وضعیت ذخایر موجود است که این کمبود باعث از بین رفتن کانسارهای معدنی و ایجاد خسارات مادی بسیار جدی و غیر قابل بازگشت برای سرمایه‌گذاران می‌شود.
هاشمی با اشاره به تضاد اهداف و اولویت‌های بخش معدن کشور با سازمان منابع طبیعی،‌ خاطرنشان کرد ‌: یک دهم درصد از کل کشور زمین‌هایی که در اختیار منابع طبیعی می‌باشد در انحصار معادن کشور است و مسئولین بخش معدن با ارایه همین آمار و ارقام شفاف توانستند جو کلی مجلس شورای اسلامی را به نفع معدن متمایل ساخته و از تصویب طرح منابع طبیعی برای معدن کشور جلوگیری به عمل آورند.

کلید واژه ها: اصفهان


نظر شما :