ششمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست گشایش یافت

۰۸ شهریور ۱۳۸۴ | ۰۳:۴۲ کد : ۳۱۰۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۱
به گزارش بخش خبری سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور در مراسم افتتاحیه که با حضور مسئولین عالی رتبه وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست ....

ششمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در ایران با حضور بیش از 185 سازمان ، نهاد وارگان داخلی وخارجی همزمان با هفته محیط زیست در روز چهارشنبه هجدهم خرداد ماه به مدت 5 روز در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران افتتاح شد.
به گزارش بخش خبری سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور در مراسم افتتاحیه که با حضور مسئولین عالی رتبه وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست  وهمچنین شماری از شرکت کنندگان وعلاقه مندان همراه بود، ابتدا دکتر یوسف حجت معاون سازمان محیط زیست ،با اشاره به اهمیتی که مسئله حفاظت محیط زیست در جهان امروز از آن بهره مند است افزود: با نگاهی به سلسله نمایشگاههای محیط زیست وروند رو به رشدی که که طی این چند سال بدست آمده است ،می توان انعکاس حرکت های دولت را در زمینه توجه به حفاظت از محیط زیست وپیش گیری از مخاطرات آن به خوبی دید.
وی افزود: این نمایشگاه در 6 سالن با یک سالن افزایش نسبت به سال قبل در فضایی به وسعت 16 هزار متر مربع برگزار خواهد شد.تعداد شرکت کنندگان حاضر در نمایشگاه امسال با 35 درصد افزایش به 185 شرکت کننده رسیده که از این تعداد ،حضور  43درصدی تشکل های مردمی حائز اهمیت است .همچنین استقبال کشورهای آلمان،فرانسه ،ژاپن ،سوئیس،انگلستان وایتالیا در ششمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست بسیار پر رنگ تر بوده است که از میان این کشورها حضور شرکت های آلمانی بصورت گروهی که به ارائه دست آوردهای تکنولوژی زیست محیطی می پردازند در خور توجه است.
در ادامه وزیر نفت دکتر بیژن نامدار زنگنه که در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست شرکت کرده بود، با اظهار امیدواری از برگزاری این نمایشگاه ،آن را گام موثری در بهبود شرایط زیست محیطی کشور دانست وتصریح کرد:امروز حفاظت از محیط زیست یک امر تفکیک ناپذیر از صنعت نفت و فرآوردهای آن بشمار می آیدکه توجه به این موضوع ما را بر آن داشت که یکی از مهمترین اقداماتی که وزارت نفت در طول سال های اخیر درصد دستیابی به آن بود ، تحقق یابد وآن ایجاد ساختار جدید در زمینه مدیریت زیست محیطی کشور بود . خرسند هستیم از اینکه اعلام کنیم که اکثر واحدهای ما ، در بخش نفت وفرآورده های آن وهمچنین ،پالایشگاه ملی نفت با حفظ استانداردهای بین المللی حفاظت از محیط زیست موفق به دریافت گواهینامه ISO 14000  شد که که این شروع خوبی در زمینه ضرورت جلوگیری از مخاطرات زیست محیطی در صنعت نفت به شمار می آید.
همچنین رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ،سرکار خانم دکتر ابتکار که در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه سخن می گفت خاطرنشان شد: در سال های اخیر اقدامات پیشگیرانه زیست محیطی ولزوم رعایت استانداردها ومعیارهای آن در فعالیت های مختلف بخش صنعت منجر به تولید پاک تر ،بهره وری سبز وارزیابی های زیست محیطی از سوی مراکز صنعتی شد که این موضوع توانست،ما را هرچه بیشتر به رونق اقتصادی وصنعتی توام با حفظ محیط زیست نزدیک کند.
وی با اشاره به اهمیت ونقش اطلاع رسانی در تسریع روند فعالیت های زیست محیطی،ششمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست را که همزمان با هفته سبز برگزار می شود در ارائه آخرین فعالیت های انجام شده در بخش صنعت کشور بویژه در مورد استقرار سیستم های مدیریت محیط زیست در سالجاری مثمرثمر دانست وآن را در بهبود عملکرد زیست محیطی ودستیابی به توسعه پایدار بخش صنعت مهم ارزیابی کرد.
گفتنی است پس از این مراسم دکتر زنگنه وخانم دکتر ابتکار در حین بازدید از غرفه سازمان ها وسالن های ششمین نمایشگاه محیط زیست،به ارزیابی فعالیت های صنعتی با حفظ ظوابط ومقررات زیست محیطی شرکت های حاضر پرداختند.
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :