مدیر کل دفتر پژوهش و فناوری وزارت صنایع و معادن خبر داد : ابلاغ طرح استراتژی معدن تا ۱۰ روز آینده

۲۸ آبان ۱۳۸۴ | ۰۴:۰۹ کد : ۳۱۱۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۷۹
به گزارش گروه خبر سازمان زمین شناسی و اکتشافت معدنی کشور ، مهندس رضا اشرف سمنانی مدیر کل دفتر پژوهش و فناوری وزارت صنایع و معادن درخلال برگزاری چهارمین همایش دست اندرکاران اکتشاف مواد معدنی در سازمان زمین شناسی ...

ظرف 10 روز آینده طرح استراتژی معدن با حضور بخشی به نام اکتشاف و معدن ابلاغ خواهد شد .
به گزارش گروه خبر سازمان زمین شناسی و اکتشافت معدنی کشور ، مهندس رضا اشرف سمنانی مدیر کل دفتر پژوهش و فناوری وزارت صنایع و معادن درخلال برگزاری چهارمین همایش دست اندرکاران اکتشاف مواد معدنی در سازمان زمین شناسی با بیان مطلب فوق افزود :با توجه به راهبرد توسعه صنعتی ، باید در بخش معدن و اکتشاف بستر سازی لازم انجام و سرمایه گذاری وسیعی صورت گیرد .
وی سپس افزود :صنعت بدون وجود معدن نمی تواند مسیر درست خود را پیدا کند و در این راه باید به صنایع واسطه ای اهمیت ویژه ای داد و درخصوص این صنایع که معدن نیز جزئی از آن است باید از اساس و پایه ،تحقیقات  و سرمایه گذاری را شروع کنیم
اشرف سمنانی در ادامه با اشاره به تصویب طرح آمایش برای اولین بار در کشور ، متذکر شد :طرح آمایش در مناطق مختلف برپایه صنعت و معدن به اجرا در خواهد آمد .
مدیر کل دفتر پژوهش و فناوری وزارت صنایع و معادن رقابت پذیری را در پیوستن به
WTO ضروری دانست و گفت :   ایران از لحاظ وجود انرژی ارزان و ذخایر معدنی دارای امتیاز بالایی است .
وی درباره طرح استراتژی اکتشاف توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت :هدف این طرح ایجاد رقابت پذیری و تشویق بخش خصوصی در سرمایه گذاری است  .
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :