چهارمین همایش دست اندرکاران اکتشاف کشور برگزار شد

۰۸ شهریور ۱۳۸۴ | ۰۳:۳۸ کد : ۳۱۱۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۹
به گزارش گروه خبر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ، در این همایش که با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ، خانه معدن و سازمان توسعه و نوسازی ...

چهارمین همایش دست اندرکاران اکتشاف کشور با هدف بررسی تنگناهای موجود در امر اکتشاف کشور با حضور کارشناسان این رشته برگزار شد .
به گزارش گروه خبر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ، در این همایش که با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ، خانه معدن  و سازمان توسعه و نوسازی ، 24 خرداد ماه در سازمان زمین‌‌شناسی  برگزار شد ، دست اندر کاران اکتشاف کشور به گرد هم آمدند و درباره مسائل و مشکلات این بخش به بحث و گفت و گو پرداختند .
در ابتدای این همایش مهندس حمیدی انارکی دبیر خانه معدن ایران پس از  خوشامد گویی به شرکت کنندگان درباره ضعیف بودن شناخت فرهنگ عمومی  از معدن سخن گفت و خاطر نشان کرد :دانش عمومی کشور شناخت بسیار ضعیفی از معدن دارد  و باید با برگزاری نمایشگاهها واطلاع رسانی سطح دانش عمومی را بالا ببریم .
وی سپس افزود : راهکارهای توسعه پایدار معدن در استراتژی اکتشاف به خوبی دیده می شود که امیدواریم مشکلات موجود نیز با همکاری های به وجود آمده میان معدنکاران و مسولان  ازبین رود .
در ادامه این همایش مهندس مهدیزاده مدیر طرح و برنامه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به طور کامل طرح استراتژی اکتشاف که توسط این سازمان تهیه شده است را تشریح کرد .
وی هدف از پیشنهاد این طرح را فراهم آوردن ثروت جدید ملی توسط کشف و توسعه معادن جدید دانست و گفت : بر اساس این طرح ایران با توجه به پتانسیل‌های زمین‌شناسی و اکتشاف و توسعه منابع خود در سطح بین‌المللی قدرت رقابت پیدا خواهد کرد و معدن می‌تواند در صف اول ایجاد اشتغال باشد و رهبری خاور میانه و آسیای میانه را از لحاظ فن‌آوری و سرمایه‌گذاری به عهده گیرد.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :