کارخانه‌های سیمان برای تامین منابع مالی طرحهای اکتشافی به فروش می‌رسند

۲۶ شهریور ۱۳۸۴ | ۰۷:۱۶ کد : ۳۱۸۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۷
به منظور تامین بخشی از منابع مالی طرحهای اکتشافی معادن، کارخانه‌های سیمان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به فروش می‌رسند.

به منظور تامین بخشی از منابع مالی طرحهای اکتشافی معادن، کارخانه‌های سیمان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به فروش می‌رسند.
به گزارش روز شنبه روابط عمومی خانه معدن ایران، مدیر امور اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: از سال76سازمان زمین شناسی به عنوان متولی اکتشاف مواد معدنی در کشور شناخته شده است در حالی که سازمانهای زیرمجموعه وزارت صنایع و معادن با بودجه‌ای کلان تر به کار اکتشاف می‌پردازند.
"بهروز برنا" افزود: در برنامه چهارم توسعه با توجه کم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و موازی کاری سازمانهای زیرمجموعه وزارت صنایع و معادن ، نقش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به عنوان متولی اکتشاف در حال کمرنگ شدن است.
وی در عین حال تصریح کرد: سازمان زمین شناسی در سالهای گذشته در اکتشافات پایه‌ای و موضوعی طلا و پتاس نتایج خوبی گرفته است.
ارنا گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران قرار است از محل فروش کارخانه‌های سیمان خود هزینه‌های مربوط به تجهیزات ژئوفیزیک هوایی جهت اکتشاف معادن را فراهم کند ولی هنوز به سبب عدم فروش این کارخانه‌ها هیچ بودجه‌ای به سازمان زمین شناسی نرسیده است.
وی در پایان افزود: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور وظیفه دارد تا بر تمام امور اکتشافات کشور حاکمیت و نظارت داشته باشد اما در حال حاضر به خاطر موازی کاریهای موجود چنین امری صورت نگرفته است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران - ایرنا

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :