<P dir=rtl><FONT size=2>بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده فولاد</FONT></P>

۲۷ اسفند ۱۳۸۲ | ۰۵:۳۰ کد : ۳۲۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۲۱۰
<P dir=rtl><FONT size=2>بر اساس آمارهای موجود تولید فولاد در جهان در سال 2003 میلادی به 962 میلیون تن رسیده که 60 میلیون تن بیشتر ...</FONT></P>

بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده فولاد
بر اساس آمارهای موجود تولید فولاد در جهان در سال 2003 میلادی به 962 میلیون تن رسیده که 60 میلیون تن بیشتر از سال قبل از آن است. در سال گذشته علاوه بر آن با تولید 220 میلیون تن فولاد بزرگترین کشور تولیدکننده فولاد در جهان بود. تولید فولاد این کشور در سال 2003 نسبت به سال قبل از آن که حدود 182 میلیون تن بود. بیش از 21 درصد رشد داشت. چین هم اکنون 23 درصد کل تولید فولاد جهان را تولید می‌کند. پس از چین، ژاپن با 110 میلیون تن و آمریکا با تولید 91 میلیون تن فولاد در رده دوم و سوم قرار دارند. ایران نیز در سال 2003 با تولید هفت میلیون و 869 و هزار تن فولاد بیست و یکمین تولیدکننده فولاد در جهان شناخته شد. تولید فولاد در ایران در سال گذشته میلادی در مقایسه با سال قبل از آن که هفت میلیون و 321 هزار تن بود، 5/7 درصد رشد داشت. ایران در بین کشورهای خاورمیانه نخستین و در بین کشورهای اسلامی بعد از ترکیه، دومین کشور بزرگ تولیدکننده فولاد است، ترکیه با تولید 18 میلیون و 298 هزار تن، سیزدهمین کشور تولیدکننده فولاد در جهان است.
از آمارها نتیجه‌گیری می‌شود که در چند سال اخیر، تولید جهانی فولاد رشد بسیار زیادی داشته و این رشد همچنان ادامه خواهد داشت و همچنین به دلیل اهمیت بسیار بالای تولید فلزات اساسی و از جمله فولاد،  کشورهای صنعتی جهان هر کدام به دنبال جایگاه‌ ویژه‌ای در تولید این محصول هستند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :