ایران به کنوانسیون ارزیابی زیست محیطی می پیوندد

۲۷ تیر ۱۳۸۴ | ۱۳:۵۱ کد : ۳۳۲۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۵۳
سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد، در پی رایزنی های انجام شده میان این سازمان و دبیرخانه کنوانسیون ارزیابی زیست محیطی اروپا(اسپو)...

سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد، در پی رایزنی های انجام شده میان این سازمان و دبیرخانه کنوانسیون ارزیابی زیست محیطی اروپا(اسپو)، ایران به زودی به این کنوانسیون می پیوندد.
   کنوانسیون اسپو در زمینه ارزیابی زیست محیطی برون مرزی فعالیت داشته و برای ارتقاء بکارگیری نتایج ارزیابی ها در سطوح ملی و بین المللی تلاش می کند.به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، در ملاقات آقای "ویکرشرگ" دبیر کنوانسیون اسپو با دکتر "معصومه ابتکار" معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص عضویت ایران در کنوانسیون اسپو بحث و تبادل نظر شد.
   در این دیدار، دکتر ابتکار ضمن اشاره به تلاش های هشت ساله سازمان برای ارزیابی های زیست محیطی پروژه های بزرگ در کشور، گفت: بهره مندی ایران از کمکهای فنی سازمانها و کنوانسیونهای بین المللی در خصوص ارزیابی زیست محیطی بسیار با اهمیت است.
   وی، افزود: تداوم همکاریهای بین المللی در این خصوص، یک ضرورت است و سازمان حفاظت محیط زیست از آن استقبال می کند.در این دیدار، دبیر کنوانسیون اسپو که برای برگزاری کارگاه تخصصی ارزیابی زیست محیطی فرامرزی به ایران سفر کرده است، ضمن استقبال از تمایل ایران برای عضویت در اسپو از تلاشهای گسترده ایران در زمینه حفاظت محیط زیست و ارزیابی زیست محیطی پروژه های کلان کشور تقدیر کرد.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :