گردوخاکهائی که یک ستاره را علامت گذاری کرده است

۲۸ تیر ۱۳۸۴ | ۱۳:۲۶ کد : ۳۳۳۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۰۸
در حا ل حاضر فضانوردان ناسا درحال پیشرفت به سوی یک ستاره هستند که هدایت مسیر توسط یک تلسکوپ...
در حا ل حاضر فضانوردان ناسا درحال پیشرفت به سوی یک ستاره هستند که هدایت مسیر توسط یک تلسکوپ صورت می گیرد و بدون خطا می باشد و تابع سیستم اختر شناسی می باشد.
گزارشات اخیر حاکی از آن دارد که یک آشفتگی حلقه ای از گردوخاک اطراف یک ستاره مشاهده شده است که متشابه با کمربند پهناور KUIPER از سنگهای یخی است که در حال احاطه کردن خورشید می باشند !!!
دانشمندان یک سیاره بنام فومال هات که اطراف این ستاره قرار دارد نا داده اند این کمربند پهناور ترکیبی از یخ و سنگ می باشد که با ستاره برخورد و ترکیب می شود

 
تصویر بالاراکه مشاهده میکنید توسط تلسکوپهای ناسا دریافت شده است که قابل رویت است و گردو خاکهائی مانند حلقه اطراف این ستاره جوان مدور هستند در تصویر پائین آنچنانکه مشاهده می کنید نیمی از این حلقه مانند کسوف و خسوف محو شده است که جایگاه سیاره میباشد در مرکز این حلقه ستاره قرار دارد که با هاله اطراف خود حدود 4/1 میلیارد مایل فاصله دارد !! این سیاره در حال حرکت نیست و دوران و تغییر شکل این حلقه بصورت بیضی می باشد  سیاره فامول هات حدود 35 سال نوری با ما فاصله دارد و دو برابر جرم خورشید سنگینی!! وبا سنی حدود 300 میلیون سال حدود 5 در صد سن خورشید را شامل می شود .
محسن مظفری افشار
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :