صادرات کالاهای صنعتی و معدنی 27درصد افزایش یافت

۲۸ شهریور ۱۳۸۴ | ۰۸:۲۲ کد : ۳۳۶۷ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۹۷
مدیر کل امورصادرات وزارت صنایع و معادن از رشد 1/27 درصدی صادرات کالاهای صنعتی و معدنی در سه ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

مدیر کل امورصادرات وزارت صنایع و معادن از رشد 1/27 درصدی صادرات کالاهای صنعتی و معدنی در سه ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
احمد قاسمی  گفت: صادرات کالاهای صنعتی و معدنی در سه ماهه نخست امسال به حدود یک هزار235 میلیون دلاربوده که با احتساب صادرات صنایع دستی به یک هزارو267 میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1/27  درصد رشد داشت.
وی با اشاره به اینکه درمدت یاد شده  صادرات  غیر نفتی به ارزش یک هزارو 598 میلیون دلاربوده، افزود:  در مجموع 5/4 میلیون تن کالای غیر نفتی به ارزش یک هزارو598 میلون دلاربه خارج صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6/14 درصد رشد داشت.
وی تصریح کرد: درسه ماهه نخست امسال صادرات تجارت چمدانی و بازارچه های مرزی به ترتیب 9 و 4/143 میلیون دلاربوده که با توجه به ترکیب کالای مذکورکه غالب آن را کالاهای صنعتی و معدنی تشکیل می دهد، چنانچه 70 درصد مبالغ مذکور را کالای صنعتی تلقی کنیم ، مجموع صادرات صنعتی و معدنی به حدود یک هزارو383 میلیون دلارافزایش خواهد یافت.
به گفته وی، در این میان حدود 319 میلیون دلارمربوط به محصولات پتروشیمی، گازها و ممحصولات پایه نفتی می باشد.
مدیر کل امور صادرات وزارت صنایع و معادن خاطر نشان کرد: سهم صادرات صنعتی و معدنی به کل صادرات غیر نفتی  79 درصد بوده است.
 
خبرگزاری مهر

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :