اعلام آمادگی هپکو برای تامین تمامی ماشین آلات معدنکاران کشور

۲۸ شهریور ۱۳۸۴ | ۰۸:۲۰ کد : ۳۳۷۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۳۳
مدیرعامل شرکت هپکو از آمادگی این شرکت برای تامین تمام ماشین آلات معدنی بخش خصوصی خبر داد .

مدیرعامل شرکت هپکو از آمادگی این شرکت برای تامین تمام ماشین آلات معدنی بخش خصوصی خبر داد .
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع و معادن به نقل از خانه معدن ایران، رفیعی مدیرعامل شرکت هپکو گفت: این شرکت برای تامین ماشین آلات مورد نیاز معدنکاران کشور هیچ محدودیتی از لحاظ ظرفیت تولید ندارد و می تواند
ماشین آلات مورد نیاز را در اختیار معدنکاران قرار دهد.
    وی افزود: براساس یک قرارداد تا پایان برنامه چهارم، هزار دستگاه لودر و بولدزر از طریق سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی با تسهیلات ویژه به معدنکاران واگذار خواهد شدکه سال گذشته 200 دستگاه واگذار شده و تا پایان سالجاری نیز 200 دستگاه دیگر در اختیار معادن قرار خواهد گرفت .
    مدیر عامل شرکت هپکو توسعه بخش معدن و با بالا بردن بهره وری در این بخش را در گروه نوسازی ماشین آلات دانست و گفت: دولت باید برای نوسازی ماشین آلات معادن هزینه کند تا این بخش توجیه اقتصادی داشته باشد و اشتغال موجود در آن حفظ شود.
    وی با انتقاد از به کارگیری ماشین آلات معدنی دست دوم در معادن کشور گفت : متاسفانه بیشتر ماشین آلاتی که وارد شده اند عمری بالای 15 سال دارند و 5 ساله در داخل به معادن واگذار می شوند که این عملکرد توهین به مملکت است چون کشور توانایی ساخت این ماشین آلات را با کیفیت برابر و قیمت ارزان دارد و دلیلی نیست که ماشین آلات دست دوم که راندمان مناسبی ندارد، به کشور وارد گردد.
    رفیعی افزود: به طور میانگین بیشتر ماشین آلات مورد استفاده در معادن کشور عمری بالای 17 سال دارند این در حالی است که بر اساس نرم های جهانی عمر ماشین آلات نباید از 5 سال بیشتر باشد چرا که اقتصادی نیست .
    مدیرعامل شرکت هپکو لودر و بلدزر را مهمترین نیاز معدنکاران بخش خصوصی دانست و گفت: دو هزار و 800 معدن فعال در کشور وجود دارد که تمامی آنها نیاز به نوسازی و تجهیز دارند بنابراین می توان گفت معادن کشور در حال حاضر
 دست کم به 5 هزار دستگاه لودر و بولدزر نیاز دارند که با توجه به ظرفیت شرکت هپکو می توان به تمامی نیاز معدنکاران داخلی پاسخ مثبت گفت.
    وی افزود : ظرفیت شرکت هپکو ساخت سالانه 5 هزار دستگاه ماشین آلات است که سهم بخش معدن از این میان تنها ده درصد است .
    وی تاکید کرد کشور به هیچ وجه مشکل تامین ماشین آلات معدنی را ندارد و به خاطر نداشتن تقاضا 50 درصد از ظرفیت کارخانه هپکو صرف ساخت تجهیزات
می شود.
 
پایگاه اطلاع رسانی صنایع و معادن

کلید واژه ها: مازندران


نظر شما :