53 میلیارد تن ذخایر معدنی در کشور وجود دارد

۲۸ شهریور ۱۳۸۴ | ۰۸:۱۴ کد : ۳۳۹۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۳۳
اسحاق جهانگیری وزیر صنایع و معادن در مراسم افتتاحیه فاز نخست مرکز تحقیقات و فناوری مواد معدنی، گفت: این مرکز یکی از اساسی‌ترین نیازهای کشور در بخش معدنی است

اسحاق جهانگیری وزیر صنایع و معادن در مراسم افتتاحیه فاز نخست مرکز تحقیقات و فناوری مواد معدنی، گفت: این مرکز یکی از اساسی‌ترین نیازهای کشور در بخش معدنی است و با توجه به پتانسیل بالای منطقه از نظر ذخایر معدنی ،این مرکز فرصت مناسبی برای دستیابی به اهداف مورد نظر است.
وی افزود: با مشخص شدن 20 منطقه در برنامه سوم، تاکنون ذخایر معدنی موجود 53 میلیارد تن برآورد شده است.
بر همین اساس ،کوشش برای جذب تولید کنندگان متعهد و مسوول به منظور ارتقاء این صنعت نیمه خاموش، تلاش در جهت دستیابی به جدیدترین استانداردهای بین‌الملی به منظور حمایت از مصرف کنندگان داخلی و نیاز متقاضیان خارجی، جذب سرمایه، فن‌آوری و نیروی انسانی ماهر و غیره از جمله اهداف این سندیکا است.
بنابر این گزارش، در سال‌های اخیر با ورود قطعات نامرغوب چینی و سیاست تولید کنندگان برای استفاده از قطعات بی‌کیفیت با نازل‌ترین قیمت بسیاری از قطعه سازان قابل در این صنعت مجبور شدند یا حضورشان را کم کنند و یا اینکه برای ماندن در این بازار قطعات نامرغوب و ارزان قیمت تولید کنند.
از سویی دیگر قطعه سازان موتور سیکلت که چیزی حدود 400 کارگاه قطعه سازی را فعال نگه داشته‌اند معتقدند که ما با قطعات وارداتی مشکل نداریم، بلکه ورود قطعات نامرغوب و ارزان قیمت فعالیت در بازار داخل را از ما سلب کرده است. در صورتی که یک استاندارد ملی برای قطعات تدوین شود ما از لحاظ قیمتی هم رقابت می‌کنیم.
بر اساس این گزارش، کامران ایمانی دبیر سندیکای تولید کنندگان مجموعه قطعات موتور سیکلت این سندیکا را حامی تمامی تولید کنندگان معرفی کرد و گفت: این سندیکا قدرت اجرایی ندارد ولی سعی دارد با اختصاص دادن استاندارد ملی برای قطعات تولید کنندگان موتور سیکلت را مجبور به استفاده از قطعات با کیفیت کند و بتواند احقاق حقوق برای تولید کنندگان کند.
به گفته وی سندیکا به دنبال حذف تولید کنندگان نیست که کیفیت را در تولیداتشان بکار نمی‌برند، بلکه عزم خود را جزم کرده تا با حمایت همه جانبه از تولید با کیفیت بتواند در امر تولید موتور سیکلت علاوه بر بازار داخل بازار کشورهای حاشیه‌ای را هم بدست آورد.
باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :