<P dir=rtl><STRONG>ایران می‌تواند پیشتاز صنعت «مواد دیرگداز» در منطقه باشد</STRONG></P>

۲۹ فروردین ۱۳۸۳ | ۱۶:۴۱ کد : ۴۵۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۰۶۷
<P dir=rtl><FONT size=2>دبیر همایش بین‌المللی مواد دیرگداز گفت: ایران با توجه به پیشینه و نیز معادن و ظرفیت‌های قوی، می‌تواند پیشتاز صنعت ...</FONT></P>

ایران می‌تواند پیشتاز صنعت «مواد دیرگداز» در منطقه باشد

دبیر همایش بین‌المللی مواد دیرگداز گفت: ایران با توجه به پیشینه و نیز معادن و ظرفیت‌های قوی، می‌تواند پیشتاز صنعت «مواد دیرگداز» در منطقه باشد.

روابط عمومی‌دانشگاه علم و صنعت ایران با ارسال نمابری به گروه علمی ‌ایرنا به نقل از دکتر «فرهاد گلستانی فرد» افزود: مصر و عربستان تلاش می‌کنند متولی این صنعت در منطقه باشند اما در این زمینه به سختی می‌توانند با ایران رقابت کنند.

وی اظهار داشت: مواد دیرگداز یا نسوز، موادی هستند که به عنوان لایه و آستر دیواره کوره‌های صنعتی به کار می‌روند و نقش بسیار مهمی ‌در توسعه صنایع مادر نظیر فولاد، پتروشیمی‌، سیمان، مس، آلومینیوم و سرامیک دارند.

گلستانی فرد در مورد تولید فعلی کشور گفت: با توجه به امکانات موجود ما می‌توانیم رقم کنونی تولید را از 250 هزار تن موادنسوز در سال به 350 هزار تن افزایش دهیم. 

عضو هیات علمی‌دانشکده مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه علم و صنعت ایران اهداف اصلی برگزاری همایش را تکمیل پروژه خودکفایی ،عرضه توانایی های بالقوه و بالفعل کشور برای به دست آوردن ارزش افزوده ، ایجاد زمینه‌های افزایش صادرات در منطقه و گرفتن بازار از سایر رقبا دانست. 

همایش بین‌المللی مواد دیرگداز در روزهای 17 - 15 اردیبهشت ماه سال جاری در محل سالن اجلاس سران در تهران برگزار می‌شود.

 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :